Středa 1.2. Hynek
Menu

Fandíte detektivním případům? Šantovka startuje novou výstavu.

Fandíte detektivním případům? Šantovka startuje novou výstavu.

foto: Zdroj Galerie Šantovka

12. 01. 2023 - 15:11

Nová interaktivní výstava s názvem Kriminálka, která vznikla v produkci libereckého science centra iQLANDIA, láká do Galerie Šantovky všechny fanoušky detektivních záhad. Na vlastní kůži si mohou zájemci vyzkoušet, jak takové pátrání po pachateli vypadá a jaké metody vyšetřovatelé v praxi využívají. Detektivní výstava potrvá v prostorách centra zhruba tři týdny, její součástí bude také velký workshop pro celou rodinu.

„Cílem hry je zjistit, kdo stojí za vraždou profesorky Pospíšilové. Během pátrání budou návštěvníci muset využít metody daktyloskopie, trasologie či porovnávat DNA. Propracovaná detektivní zápletka jistě pobaví celou rodinu. Jde zároveň o vůbec první uvedení této výstavy v ČR,“ říká mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.

V pasážích obchodní galerie bude k vidění celkem 14 interaktivních exponátů. Součástí výstavy bude také foto stěna, model těla oběti a popis kriminalistických metod. V rámci akce hosté využijí také mobilní aplikaci.

Výstava startuje v úterý 17. ledna. Součástí akce je také kriminalistický workshop, který je naplánován na sobotu 21. ledna od 13.00 do 17.00 hodin.

Více informací na www.galeriesantovka.cz.

Další články