Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Hejtman s primátorem prodávali punč, vydělali 30 tisíc korun

Hejtman s primátorem prodávali punč, vydělali 30 tisíc korun
Hejtman měl na sobě i čepici od Santy.

foto: Olomoucký kraj

28. 11. 2019 - 20:00

Téměř devatenáct tisíc korun vybrali v průběhu prodeje vánočního punče hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně s primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem. Oba muži dorovnali výtěžek na rovných třicet tisíc. Charitativní akce proběhla v pondělí 25. listopadu v rámci olomouckých vánočních trhů.

„Výtěžek zamíří do společnosti Za sklem, která se stará o rodiny s dětmi, jež trpí poruchou autistického spektra. Rád bych touto cestou poděkoval všem lidem, kteří akci přišli podpořit, i těm, kteří ji pomáhali zorganizovat,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Návštěvníci trhů se v průběhu pondělního odpoledne mohli nejen zahřát punčem a pomoct tak potřebným, ale zároveň měli příležitost se hejtmana s primátorem zeptat na věci, které je zajímají nebo trápí.

S panem hejtmanem jsme prohodili pár slov o zimní údržbě. Myslel jsem si, že jako řidič z povolání ji dokážu posoudit nejlépe, ale překvapilo mě, jak moc je hejtman v obraze,“ dodal Karel Zatloukal z Olomouce, který na punč s hejtmanem vzal celou rodinu.

Ve stejný den, na stánku Dobrého místa pro život, prodávali punč lidé z Centra aplikovaných pohybových aktivit. Ti vydělali přes sto šest tisíc, peníze v tomto případě půjdou na Společnost pro ranou péči - zrakové postižení.

Charitativní prodej punče ve stánku Dobré místa pro život bude pokračovat až do konce trhů.

1 komentář

občan OK 29.11.2019, 19:21

Co je doma to se počítá!

co těch 200000,- Kč "malá domů" dcerunce pane Hejtmane?

Další články