V zoo mají dvě mláďata zubrů! Nový výběh je přiblíží lidem
Zubří stádo v olomoucké zoo na Svatém Kopečku se rozrostlo hned o dvě mláďata. „Zatímco první se…
foto: hzscr.cz
01. 08. 2022 - 15:40
Požár na ostrově, zásah z lodi, ano, i taková pomoc hasičů je někdy potřeba. Dvě jednotky se v podvečerních hodinách poslední červencovou neděli podílely na likvidaci požáru nezvládnutého, i když hlášeného pálení na jezeře v Chomoutově.
„Nutností je říci, že hořelo na větší ploše, kterou velitel odhadl na dva hektary, na ostrově jezera Chomoutov. Bohužel to zde v tomto týdnu poprvé. Vlivem silnějšího větru situaci na místě dozor nezvládl,“ píšou hasiči na svém twitter.
Pro úspěšnou likvidaci bylo nutné využít lodě a složitějším způsobem dopravit dostatek vody na místo. Společně s profesionální jednotkou stanice Olomouc zde zasahovala místní dobrovolná jednotka Chomoutov.
Zubří stádo v olomoucké zoo na Svatém Kopečku se rozrostlo hned o dvě mláďata. „Zatímco první se…
Olomoučtí radní schválili soubor změn parkovací politiky. Podle radních mají zpřehlednit systém…
Dlouhotrvající sucho a mimořádně nízké průtoky ve vodních tocích přiměly olomoucký vodoprávní…
Vůbec poprvé se Zoo Olomouc těší z narození velmi vzácných mláďat pandy červené. A rovnou dvou!…
Zájemci o technické vzdělání už nebudou muset za vysokoškolským studiem v tomto oboru odcházet mimo…