Zde může být vaše reklama.

NOVINKY V ZOO Klokani a sobi zvou do nejnovějších částí safari v Zoo Olomouc

Klokani a sobi zvou do nejnovějších částí safari v Zoo Olomouc

foto: Zoo Olomouc

05. 04. 2023 - 20:42

Dnešním dnem byly otevřeny poslední dvě části SAFARI v olomoucké zoo. Jde o Safari Austrálie s klokany a Safari Arktida se soby. „Celková trasa safari čítá zhruba dva kilometry, rozkládá se na ploše šest hektarů a vyžádala si investici 18 milionů korun. Návštěvníkům se naskytne možnost vidět na 160 zvířecích jedinců ve dvanácti druzích,“ uvádí ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

Náklady na tyto poslední dvě etapy činily 5 milionů korun. Bránu k safari slavnostně otevřeli primátor Olomouce Miroslav Žbánek a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

„Sešli jsme se v nejnavštěvovanějším turistickém cíli Olomouckého kraje a současně v jednom z nejvýznamnějších turistických cílů v celé republice. Byť se zahrada v rámci svých chovatelských úspěchů řadí k předním zoo v Evropě, naší i mou osobní snahou je posouvat ji stále dopředu, aby tak vznikaly nové a lepší podmínky jak pro zvířata, tak pro návštěvníky,“ dodává primátor Žbánek.

„Osobně vyjadřuji podporu místní fauně již několikátým rokem. Olomoucký kraj zahradu podpořil naposledy před 10 lety a rád bych zde zdůraznil, že i vzhledem ke krajskému významu zahrady není všem dnům konec,“ uzavírá hejtman Josef Suchánek.

Už před deseti lety, v červenci roku 2013, se návštěvníci mohli poprvé projet safarivláčkem. Ten je tehdy zavezl do Afriky, první zprovozněné etapy vybudovaného safari. Dále se ptevřela Euroasie a Amerika, první vlčí safari v České republice. Návštěvníci se prostřednictvím olomouckého safari přiblížili zvířatům a zvířata přírodě, neboť se pohybují v rámci tzv. zoogeografických zón. Daný pomyslný kontinent je tedy obýván zvířaty, jež by se na něm pohybovala i ve volné přírodě.

Zvířatům se vytvořilo prostředí, ve kterém se mohou projevovat v rámci soužití s ostatními zvířaty tak, jak jim je dáno. Současně sloučením původních výběhů získala zvířata větší prostor. Taktéž se návštěvnicky zatraktivnila vrstevnicová spodní část zoo, která bývala lidmi opomíjena. Příznivci zoo zavítají i do míst, která do té doby zůstávala jejich očím skryta.

PROVOZ VLÁČKU

Vláček brázdí všechny části safari zhruba v půlhodinových intervalech. Cena jízdenky je 50 korun, jeho kapacita je 25 míst. Do vláčku stejně jako do volných výběhů mají zákaz psi jakékoliv velikosti. Vláček vyjíždí za dobrého počasí v 9 hodin s poslední jízdou v 16:45 hodin od pavilonu Kalahari a většinová část trasy je vedena tak, aby nekřížila cestu pěším.

Další články