Zde může být vaše reklama.

Kojenec se topil v Mlýnském potoce, zahřívali ho policisté

Kojenec se topil v Mlýnském potoce, zahřívali ho policisté

foto: Lukáš Blokša

23. 02. 2022 - 11:07

Drama se šťastným koncem se odehrálo včera v poledne v Olomouci. Tři minuty po dvanácté hodině přijali policisté oznámení o sjetí kočárku s dítětem do Mlýnského potoka na ulici 17. listopadu v Olomouci. Strážci zákona byli na místě během dvou minut.

"V době příjezdu byl kočárek s osmiměsíčním kojencem již vytažen rodinnými příslušníky z vody, kteří se snažili dítě zahřát v suchém kočárku, který jim poskytla kolemjdoucí paní. Dítě bylo při vědomí, bledé, podchlazené a policisté se ihned zapojili do poskytnutí první pomoci a zahřátí kojence zabalením do služebních bund," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Mezitím na místo dorazila i druhá policejní hlídka a její členové přenesli dítě do vyhřátého služebního vozidla, kde jej příbuzní vysvlékli z mokrého oblečení a společně s policisty kojence zabalili do suchých služebních bund, kulicha a izolační termo fólie.

"Přitom stále kontrolovali zdravotní stav dítěte, které vzápětí předali zdravotnické záchranné službě. Policisté se snažili během zákroku i uklidnit rozrušené příbuzné, kteří měli dítě hlídat," dodal Hejtman.

K celé situaci došlo během vteřiny. Kočárek nestastne sjel do potoka během vteřiny při procházce, naštěstí se příbuzným podařilo kočárek i s dítětem z vody ihned vytáhnout.

Další články