Zde může být vaše reklama.

Nové jízdní řády Konec prázdninového provozu MHD v Olomouci

Konec prázdninového provozu MHD v Olomouci

foto: DPMO

26. 08. 2020 - 06:01

Příští týden v úterý se děti vrátí do školy, s čímž souvisí také změna jízdních řádů linek městské hromadné dopravy v Olomouci. Tramvaje už zase budou jezdit tak jako před prázdninami a změn se dočkají také autobusové linky.

Tramvajový provoz

Od úterý 1. 9. 2020 se obnovuje předprázdninový provoz tramvají včetně obnovení linky č. 3 a obsluhy zastávek Náměstí Hrdinů.

 

Autobusový provoz

Od příštího úterý dojde k úpravě také autobusových linek č. 13 a 50 a náhradní autobusové linky X.

Současně, se začátkem školního roku, budou ukončena všechna prázdninová omezení a znovu budou provozovány všechny posilové a školní spoje.

Linka X bude vedena v pracovních dnech v intervalu 7-8 min. v době přepravní špičky, 10 min. v době přepravního sedla a 15 min. ve večerních hodinách. Ve dnech pracovního klidu bude vedena celodenně v intervalu 15 min.

Linka č. 13 bude z důvodu uzavírky Masarykovy třídy nadále vedena mezi zastávkami Hlavní nádraží a Vejdovského obousměrně po objízdné trase přes zastávky 17. listopadu a Envelopa. Zastávka Kosmonautů nebude obsluhována.

Z provozních důvodů dochází ke změně jízdního řádu. Linka je provozována pouze v pracovních dnech.

Linka č. 50 - z důvodu navýšení jízdní doby způsobené objízdnou trasou během uzavírky Masarykovy třídy bude spoj linky č. 50 s odjezdem ve 3.20 hod. z Hlavního nádraží uspíšen o 4 minuty v celé trase. Nově bude spoj denně veden z Hlavního nádraží ve 3.16 hod. s příjezdem na Hlavní nádraží ve 4.04 hod.

U linek, které nejsou uvedeny, nedochází k žádným změnám.

Změněné jízdní řády budou uveřejněny na zastávkových označnících a na stránkách www.dpmo.cz

Další články