Dnes:16°C

Zítra:16°C

Sobota 1.10. Igor
Menu

Daleko nedojeli Krádež se nevyplatila. Byli zadrženi i s elektrokoly

Krádež se nevyplatila. Byli zadrženi i s elektrokoly

foto: archiv

16. 07. 2019 - 13:00

Kriminalisté v rámci preventivně bezpečnostní akce, která proběhla ve čtvrtek 11. 7. 2019 na teritoriu města Olomouce, a která byla zaměřena na odhalení a zadržení pachatelů majetkové trestné činnosti, zejména pachatelů krádeže jízdních kol a vloupání do sklepních prostor, objasnili a zadrželi pachatele krádeže dvou elektrokol, k níž došlo téhož dne, ve čtvrtek 11. 7. 2019, v odpoledních hodinách v Olomouci.

Oznámení o krádeži dvou elektrokol i s cyklistickými helmami, která byla uzamknuta lankovým zámkem ke stojanu na jízdní kola na Jeremenkově ulici v Olomouci, jsme přijali ve čtvrtek 11. 7. 2019, kolem tři čtvrtě na tři odpoledne. Škoda byla předběžně vyčíslena na 45 500 korun.  Kriminalisté ihned rozjeli pátrací akci. Na základě zjištěných informací a poznatků, především vyhodnocení kamerových záznamů zjistili, že se jednalo o dva muže, kteří i s odcizenými jízdními koly měli odcházet směrem k městské části Hodolany. Po pachatelích intenzivně pátrali. Na základě operativního šetření pak oba muže, odpovídající popisu pachatelů, i s jedním z odcizených jízdních kol, krátce před půl sedmé navečer, vypátrali a zadrželi v křižovatce ulic Příčná a Purkyňova, když oba jeli na jednom z odcizených jízdních kol i s jednou z odcizených cyklistických helem. Jak kriminalisté zjistili, tito dva muži stačili krátce předtím způsobit dopravní nehodu, když narazili na ulici Purkyňova do zaparkovaného vozidla. Nehodu si převzali přivolaní policisté dopravního inspektorátu Olomouc.

Následně kriminalisté zjistili jejich totožnost. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Moravskoslezského kraje a sedmatřicetiletého muže z Olomoucka. Oba se k odcizení jízdních kol i cyklistických helem doznali. Během šetření kriminalisté zjistili, že druhé z odcizených kol podezřelí odstavili u jednoho z domů na ulici U Panelárny v Olomouci, kde bylo také nalezeno a zajištěno.  Odcizené věci (dvě jízdní kola a cyklistická helma), které kriminalisté zajistili, byly vráceny jejich majitelce.

Oba muži jsou tak nyní podezřelí z trestného činu krádež, spáchaného formou spolupachatelství. Pětatřicetiletému muži, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Sedmatřicetiletému, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody až na tři léta, neboť jak kriminalisté zjistili, v nedávné minulosti byl za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán.

1 komentář

LOLA 12.09.2019, 14:00

Zabezpečení

Lidé by si měli takto drahá kola zabezpečovat něčím lepším než jen lankem. Pohybová čidla už jsou přece dneska hodně dobře dostupná. Spokojená jsem s tímto https://www.senzoor.cz/senzoory/senzoor-move. Vždycky se hned dozvím, když mi někdo hýbe s kolem.

Další články