Dnes:12°C

Zítra:18°C

Úterý 29.9. Michal
Menu

Nešťastná láska Muž z Olomoucka se seznámil na seznamce, podvodník ho obral

Muž z Olomoucka se seznámil na seznamce, podvodník ho obral
Ilustrační fotografie

foto: Pixabay

15. 09. 2020 - 10:29

Včera zahájili olomoučtí policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Dopustil se jej dosud neznámý podvodník na jednom ze seznamovacích portálů na internetu.

"Na anonymní seznamovací inzerát zareagoval v květnu 2019 třiatřicetiletý muž z Olomoucka. Na něj mu odpověděla osoba, která se představila jako Naďa pocházející z Ruska. Poškozený muž začal s virtuální ženou komunikovat prostřednictvím e-mailové pošty a postupně si k ní vytvořil citovou náklonnost. Naďa měla během jejich vzájemné konverzace zaslat i několik svých fotografií," prozradila k případu mluvčí policie Lenka Vanková.

Zanedlouho se společně dohodli, že Naďa přiletí do České republiky. Vyčíslila si náklady na cestu ve výši 400 EUR, které jí poškozený muž uhradil na smluvené číslo účtu. Později požadovala ještě další částku ve výši 2 300 EUR na úhradu víza. I tuto částku jí muž na účet poukázal. Nadi se však ve stanovený den v červenci roku 2019 na letišti v Praze nedočkal.

"Později jej kontaktovala s omluvou, že ji zadržel celní úřad a k uhrazení kauce a obdržení víza do ČR potřebuje ještě další peníze a to 3 700 EUR. I tuto částku jí muž poslal na účet. Žena však za ním nikdy nepřiletěla, pokaždé si vymyslela nějaký důvod nebo komplikace, kvůli kterým to nebylo možné," doplnila.

Přesto se jí podařilo z muže vylákat ještě další částku ve výši 7 600 EUR. Tyto peníze údajně potřebovala na úhradu splátky bytu. Slíbila mu, že poté, co tento závazek uhradí, nemovitost prodá a všechny peníze, které jí poskytl, vrátí.

"K tomuto však nedošlo. Místo toho v září 2019 požádala o další peníze. Ty už jí poškozený muž neodeslal a konverzace tímto skončila. Peníze mu žena dosud nevrátila zpět. Celkem se virtuální ženě podařilo podvodem získat částku ve výši 14 000 EUR, což činí v přepočtu téměř 370 000 Kč. Muž záhy zjistil, že se stal obětí internetového podvodu. Letos v srpnu svou nepříjemnou zkušenost oznámil," popsala Vanková.

V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí za tento skutek pachateli dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

0 komentářů

Další články