Dnes:18°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

Nečekaná oprava přejezdu na Holické zaskočila řidiče

Nečekaná oprava přejezdu na Holické zaskočila řidiče

03. 04. 2019 - 20:18

Ohlášená oprava železničního přejezdu v Olomouci na Holické ulici u Baumaxu několikrát změnila termín a nakonec vypukla v momentě, kdy ji nikdo nečekal. Zodpovědné instituce o tom neinformovaly, jediná zpráva se dala najít na webu olomouckého Dopravního podniku.

Vytížený železniční přejezd na Holické ulici v Olomouci u Baumaxu potřeboval po čtyřech letech další opravu. Spolu s ní přišla úplná uzavírka silnice spojující Nový svět a Holici. Uzavírka silnice kvůli této opravě ale byla původně plánována na pondělí 25. března a úterý 26. března, potom se termín přesunul až na květen, ale oprava nakonec vypukla nečekaně v pátek 29. března, na což řidiči nebyli připraveni, a až do konce opravy 2. dubna marně hledali jakékoli informace.

Složitá objízdná trasa po hlavní výpadovce na Přerov vytvářela v pátek odpoledne kolony, obyvatelé Holice a řidiči marně hledali informace, kdy nečekaná objížďka skončí. Krajský integrovaný dopravní systém ani SŽDC informaci na svém webu nevydaly, jedinou organizací, která přinesla alespoň kusou zprávu, byl olomoucký Dopravní podnik, který informoval o výlukách autobusového provozu.

Od úterka je přejezd v provozu a doprava v místě je obnovena.


-vb-

0 komentářů

Další články