Zde může být vaše reklama.

PRESTIŽNÍ CENA V OLOMOUCI Nejlepší projekt ve střední a východní Evropě: Šantovka Living

Nejlepší projekt ve střední a východní Evropě: Šantovka Living

foto: RSRE

27. 04. 2023 - 15:36

Projekt Šantovka Living zvítězil v soutěži o nejlepší rezidenční projekt v zemích střední a východní Evropy. To je hlavní výsledek předávání prestižních mezinárodních developerských ocenění HOF AWARDS 2023. V soutěži o nejlepší rezidenční projekt v zemích střední a východní Evropy v náročné mezinárodní konkurenci zvítězil olomoucký projekt Šantovka Living developerské skupiny Redstone podnikatele Richarda Morávka. Až za ním skončily ambiciózní projekty z Varšavy, Budapešti, Bukurešti či Lodže.

Exkluzivní udílení cen Best of the Best Hall of Fame Awards je vyvrcholením série jednotlivých národních ocenění CIJ Awards. Projekt Šantovka Living získal titul rezidenční projekt roku v ČR v rámci CIJ Awards v roce 2022. Cenu z rukou CEO/editora magazínu CIJ Roberta Fletchera převzal obchodní ředitel skupiny Redstone Jan Lukáš. Ve vrcholném mezinárodním klání navzájem soutěží vítězné projekty a společnosti ze střední a východní Evropy, aby se určilo, který projekt je skutečně nejlepší z nejlepších. V letošním ročníku se utkali v několika kategoriích projekty z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska a Srbska. Inovativní a transparentní systém hodnocení kombinoval hlasování předních realitních specialistů v třiatřicetičlenné mezinárodní porotě s hlasováním vybraných čtenářů magazínu CIJ z celého posuzovaného regionu.

V nejužším výběru se olomoucký projekt utkal s konkurenčními projekty Grand Corvin 2 - VIII District společnosti CORDIA (Budapešť, Maďarsko), Fuzja II společnosti Echo Investment (Lodž, Polsko), Apartementy Elektrownia společností Tristan Capital Partners a White Star Real Estate (Varšava, Polsko) a H Pipera Lake - phase I společnosti Hagag Development Europe (Bukurešť, Rumunsko).

Další první místo po deseti letech

Pořadatel soutěže magazín Construction and Investment Journal – CIJ (součást skupiny RPMG) byl založen v roce 1995 a poskytuje digitální zpravodajství v anglickém jazyce z oblasti developmentu a realitního průmyslu ve střední a východní Evropě, EU, Velké Británii a USA. Národní CIJ Awards mají nejdelší tradici mezi soutěžemi hodnotícími komerční nemovitosti v České republice. Už 23 let se snaží posuzovat developerské projekty podle posledních trendů na místních, regionálních a mezinárodních trzích s nemovitostmi. Mimochodem, v roce 2013 ve stejné soutěži zvítězil olomoucký projekt Galerie Šantovka v kategorii Best Shopping Center Development.

„Při zakládání skupiny Redstone jsme si stanovili ambiciózní cíl: přinášet do regionů ČR projekty mezinárodně srovnatelné kvality inspirované nejlepší praxí v Evropě i ve světě. Prestižního ocenění si velmi vážíme, je pro nás důkazem, že jdeme správným směrem a velkou motivací, abychom v našem úsilí vytrvali“, komentoval ocenění zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek. „Chci při této příležitosti poděkovat skvělému týmu svých spolupracovníků, bez jejichž nasazení, profesionality a invence bychom úspěchů nedosáhli. Jsem na ně opravdu pyšný. Jsme hrdí, že můžeme reprezentovat město Olomouc a Českou republiku na mezinárodním poli,“ dodal Richard Morávek, jehož působení v oblasti developmentu odstartoval úspěšný projekt obchodně-společenského centra Galerie Šantovka v Olomouci.

V jednom z prvních dokončených domů byl nedávno připraven i vzorový byt. Ten si mohou zájemci po domluvě osobně prohlédnout. 

Další články