Dnes:13°C

Zítra:10°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Neznámí pachatelé vykradli auta na Olomoucku

Neznámí pachatelé vykradli auta na Olomoucku

foto: Pixabay

02. 02. 2020 - 09:00

V noci na sobotu 1. února se vloupal zatím neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Škoda Kodiaq, které bylo odstavené před domem v Olomouci, Týnečku. Po rozbití skleněné výplně dveří zavazadlového prostoru odsud odcizil cestovní kufr s věcmi v hodnotě asi 2 tisíce korun.

"Poškozením vozu vznikla majiteli škoda v předběžné výši cca 10 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a trestného činu poškození cizí věci, za které lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla mluvčí policie Marie Šafářová.

Nešlo však o jediný případ vykradeného auta na Olomoucku.

"Někdy během pátku 31. ledna vnikl neznámý pachatel nezjištěným způsobem do osobního vozidla BMW 330 I odstaveného v Olomouci, Slavoníně. Z vozu pachatel demontoval a poté odcizil kožený multifunkční volant. Škoda byla předběžně vyčíslená na 20 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,"  řekla k druhému z případů.

Další články