Dnes:14°C

Zítra:12°C

Středa 28.10. Den vzniku samostatného československého státu(1918)
Menu

Výběrové řízení Nová tramvajová trať bude. Olomouc znovu vypsala soutěž

Nová tramvajová trať bude. Olomouc znovu vypsala soutěž

foto: Stavoprojekt

21. 09. 2020 - 11:01

Zástupci města Olomouce se rozhodli i přes nepříznivou ekonomickou situaci realizovat další etapu stavby nové tramvajové trati. Původní výběrové řízení bylo kvůli nouzovému stavu přerušeno. Proto minulé pondělí rozhodli o vypsání nové soutěže. Zakázka vyčíslena na necelých 470 milionů korun.

Vypsání nového výběrového řízení odsouhlasila v pondělí Rada města Olomouce. „Záměr jsme důkladně zvážili a došli jsme k závěru, že tuto důležitou investiční akci dokážeme i v nelehké ekonomické situaci realizovat, pokud současně omezíme provozní náklady magistrátu a některé další méně důležité investice,“ konstatoval primátor Žbánek.

Vedoucí odboru investic Marek Drešr potvrdil, že původní výběrové řízení bylo zrušeno kvůli pandemii ještě před konečným rozhodnutím o výběru dodavatele stavby.

„Velké investice města situace kolem koronavirové pandemie sice pozastavila, ale druhou etapu tramvajové trati na Nových Sadech stále považuji za důležitou,“ uvedl investiční náměstek Martin Major.

Mezi důvody, proč stavbu neodkládat, patří i ten, že v příštím plánovacím období Evropské unie už nebudou tak příznivé podmínky. „To by znamenalo, že případná dotace pro město by byla o několik desítek milionů korun nižší,“ doplnil náměstek Major.

Město chce záměrně investovat i ve složité ekonomické situaci. „Myslíme si stejně jako vláda, že investice jsou jedním z pilířů jak překonat blížící se hospodářskou krizi,“ řekl primátor.

Tramvajová trať od Trnkovy na Schweitzerovu ulici má již dokončenou projektovou dokumentaci. Podle primátora Žbánka je to navíc jedna z položek Plánu udržitelné městské mobility v Olomouci. Pokud vše dobře dopadne, bude znám dodavatel stavby v březnu příštího roku.

Další články