Dnes:4°C

Zítra:5°C

Úterý 30.11. Ondřej
Menu

Nový vjezd do fakultní nemocnice má přinést klidnější dopravu

Nový vjezd do fakultní nemocnice má přinést klidnější dopravu
Druhý, nový vjezd do areálu Fakultní nemocnice Olomouc v Hněvotínské ulici.

foto: Lukáš Blokša

26. 01. 2021 - 15:01

Druhý vjezd z Hněvotínské ulice do areálu Fakultní nemocnice Olomouc dnes dopoledne slavnostně otevřeli ředitel zdravotnického zařízení Roman Havlík, primátor města Olomouce Miroslav Žbánek a jeho investiční náměstek Martin Major. Na slavnostním představení stavby za 20 milionů se tak podíleli zástupci obou subjektů, které na vjezd a přilehlá parkovací místa daly peníze. Uleví se i parkování v místě, v areálu nemocnice nově vzniklo přes 300 parkovacích míst.

Podle ředitele Havlíka nejnovější investice pomůže s narůstajícím dopravním provozem a nárokem nejen lidí směřujících do nemocnice v jejím areálu.

„Snažíme se tuto problematiku řešit v rámci našich možností daných především průjezdností komunikací a omezeným množstvím lokalit vhodných k parkování. Musíme přitom myslet především na zájmy pacientů, ale zároveň také návštěvníků i zaměstnanců naší nemocnice,“ uvedl během úterního poledne ředitel Havlík.

Kromě Fakultní nemocnice Olomouc se na realizaci stavby podílelo také město, které má v lokalitě pozemky. Podle primátora Žbánka bylo nutné v místě řešit nejen parkování, ale také invenzitu provozu, které mohou nové stavební úpravy pomoci.

"Díky úpravám, kdy se podařilo rozšířit komunikaci a postavit nový odbočovací pruh pro vjezd do fakultní nemocnice, tady bude doprava plynulejší,“ řekl na tiskové konferenci novinářům Žbánek.

Finančně se na stavbě podílely nemocnice i město, z rozpočtu fakultky šlo 14,73 milionu korun bez DPH, z rozpočtu města pak 3,71 milionu korun bez DPH.

Další články