Dnes:28°C

Zítra:29°C

Středa 12.8. Klára
Menu

Olomouc čekají další dopravní uzavírky, řidiči musí být trpěliví

Olomouc čekají další dopravní uzavírky, řidiči musí být trpěliví

foto: Olomouc

04. 07. 2020 - 09:00

Letní prázdniny bývají pravidelně ve znamení velkých investic a oprav na silnicích. A ani letos to nebude jinak. Investoři totiž využívají období měsíců července a srpna, kdy jsou komunikace na území města dopravnou méně zatížené. Olomouc tak o prázdninových měsících čekají dopravní změny a uzavírky.

Od 7. 7. do 11. 8. 2020 bude z důvodu výstavby elektrifikace trati ČD Olomouc - Uničov uzavřena silnice II/448 ulice U Podjezdu. Průjezdná zůstane pouze pro autobusy IDSOK a DPMO. Ostatní provoz bude veden objízdnou trasou po ul. Pavlovická, Divišova, Hodolanská, Velkomoravská, Holická a Wittgensteinova v obou směrech. Investici realizuje SŽDC.

Od 13. 7. do 21. 8. 2020 bude uzavřena ulice Tř. Svobody ve směru od Tržnice v místě tramvajové zastávky na Náměstí Národních Hrdinů. Výjimku v průjezdu budou mít autobusy MHD. Důvodem je oprava tramvajového nástupního ostrůvku a dlažby přilehlé části komunikace.

Objízdná trasa bude vedena ulicemi Havlíčkova, Krapkova, Palackého pro směr do centra, pro směr Mohelnice Konice bude objízdná trasa vedena ul. Havlíčkovou, Wolkerovou, Štítného na ul. Foerstrovu. Ve směru k Tržnici bude provoz veden bez omezení. Opravu realizuje město Olomouc a je plánována tak, aby proběhla v době výluky tramvajového provozu na ul. 8. května.

Od 13. 7. do 19. 7. 2020 bude úplně uzavřena ul. Schweitzerova v úseku Polská - Ibsenova mimo bus IDSOK a DPMO. Důvodem uzavírky jsou práce na autobusové zastávce ve směru Povel. Objízdná trasa pro ostatní dopravu bude vedena ulicí Polská, Rooseveltova, Velkomoravská a Schweitzerova v obou směrech. Opravuje uskutečňuje město Olomouc.

0 komentářů

Další články