Zde může být vaše reklama.

Olomouc zná vítěze o nejkrásnější květinovou výzdobu

Olomouc zná vítěze o nejkrásnější květinovou výzdobu

foto: Olomouc.eu

19. 10. 2021 - 08:31

Olomoučané měli čtyři měsíce na to, aby přesvědčili radní města o tom, že Olomouc je město květin a měli šanci zapojit se do soutěže o nejlepší květinovou výzdobu. Ty nejlépe vyzdobené domy, balkony, terasy či okna pak jejich tvůrci přihlásili do soutěže, aby ukázali, že „máme na to rozkvést“!

Výzdobu v historickém centru řeší zástupci města už několik let, květiny ale chtějí dostat i do dalších částí města, proto padlo rozhodnutí o vypsání soutěže.

„Víme, že lidé si svá obydlí zkrášlují hlavně proto, aby se jim tam dobře žilo a potěšili sami sebe i okolí. Chtěli jsme proto těm, kteří si dávají na květinové výzdobě záležet, dát možnost získat za svou snahu uznání i hodnotné ceny. A pokud vyhlášení soutěže motivovalo k vyzdobení okna či vchodu i někoho dalšího, splnila přesně ten účel, který jsme jí chtěli dát,“ říká primátor města Olomouce Miroslav Žbánek.

Jak soutěž o nejlepší květinovou výzdobu dopadla?

Do čtyř kategorií se přihlásilo celkem 22 soutěžících. Přihlásit se mohl kdokoliv starší osmnácti let, kdo je majitelem nebo uživatelem bytu, domu nebo provozovny v Olomouci.

„Podmínkou účasti v soutěži bylo vyzdobení fasády, případně průčelí domu, okenních parapetů nebo balkonů živými okrasnými rostlinami,“ popsala základní pravidla náměstkyně primátora Markéta Záleská. Hodnotila se také upravená prostranství před vchodem do domu a vnitrobloky.

Soutěž začala v květnu, skončila v září a vyhlášení výsledků proběhlo v rámci podzimní Flory 16. října. 

Jako hlavní cena posloužily poukazy na nákup v hobby marketu v hodnotě tři tisíce korun, na dalších místech pak byly volné vstupy do zoologické zahrady, případně olomouckého aquaparku.

„Myslím, že nadšení, s jakým si všichni ocenění účastníci přebírali odměny, nám jen potvrdilo to, že podobnou soutěž můžeme spustit i v příštím roce. Všem výhercům gratuluji a těším se, až se nám na jaře Olomouc zase krásně vybarví,“ uzavírá náměstkyně Záleská.

Výzdoba oken a průčelí

1. místo Nikola Kovaříková
2. místo Vika Nováková

Výzdoba balkonů a teras

1. místo Vlasta Koubková
2. místo Marie Šrajerová
3. místo Robert Roubalík

Výzdoba a úprava zeleně předzahrádek

1. místo Dana Hrdličková
2. místo Blanka Lopourová
3. Jaroslava Janíková

Výzdoba a úprava zeleně vnitrobloků

2. místo Spolek Trend vozíčkářů Olomouc
3. místo Aleš Pátek

 

Další články