Zde může být vaše reklama.

Olomoucká Masarykova třída se příští rok promění

Olomoucká Masarykova třída se příští rok promění

foto: Olomouc.eu

13. 10. 2021 - 09:33

Ráda města na svém pondělním jednání schválila projekt, který znamená proměnu Masarykovy třídy. Ta má příští rok dostat nové posezení a zeleň. Radní si slibují, že proměna lidem zpříjemní pobyt I pohyb na Masarykově třídě. V ulici přibydou akáty a příjemná zákoutí se zelení a křesílky.

Město chtělo původně obnovit stromořadí v ulici vysázením nových akátů, během přípravné fáze se ale objevily problémy s inženýrskými sítěmi, které nedovolily na některých místech stromy vysázet.

„Absolvovali jsme proto několik jednání se správci sítí. Ti projevili vstřícnost a v rámci technických možností nám umožnili alespoň částečný zásah do ochranných pásem sítí při zachování bezpečnosti správy infrastruktury,“ vysvětluje Otakar Š. Bačák, náměstek primátora, odpovědný za oblast veřejné zeleně.

Díky vstřícnosti správců bylo po zaměření skutečného průběhu sítí možné upravit projekt do kompromisní varianty. V části Masarykovy třídy přibude devět nových akátů, tedy stejných stromů, jaké v této ulici rostou na straně u přednádražního prostoru. V místech, kde inženýrské sítě vysazení stromů s hlubokým kořenovým systémem nedovolují, budou vytvořeny speciální moduly s vyššími křovinami, okrasnými květinami a křesílky pro odpočinek chodců. V zeleném pásu budou také v plném rozsahu obnoveny trávníky.

„Jsem přesvědčen o tom, že i tato varianta obnovy veřejné zeleně výrazně zpříjemní cestu Masarykovou třídou. Konflikt mezi ochranou inženýrských sítí a snahou rozšiřovat veřejnou zeleň je ve městech častý a já jsem proto rád, že jsme našli takové oboustranně vhodné řešení,“ komentuje výsledek primátor Miroslav Žbánek.

Město předpokládaná, že by se cena projektu měla pohybovat těsně pod dvěma miliony korun a hotovo bude už příští rok.

Další články