Dnes:3°C

Zítra:13°C

Středa 24.2. Matěj
Menu

Olomoucké podniky a vládní nařízení: zavřeno, rozvoz i okýnko

Olomoucké podniky a vládní nařízení: zavřeno, rozvoz i okýnko
Olomoucké bary, restaurace i kluby zejí prázdnotou

foto: Lukáš Blokša

15. 10. 2020 - 09:15

Kvůli vládnímu opatření proti šíření koronaviru musí být od půlnoci 14. října uzavřené všechny olomoucké bary, restaurace i kluby. Nové nařízení však umožňuje například prodej se sebou ve výdejních okýnkách. Každý podnik se tak zařídil podle sebe. Některé zavřely úplně, někde funguje výdejní okno, u některých i rozvoz.

Úplně zavřená zůstala například Nabalkoně Kabaretní scéna, sídlící v Univerzitní ulici poblíž filozofické a cyrilometodějské teologické fakulty.

"Pro nás byl problém už uzavření univerzity, respektive přechod na distanční výuku, protože většinu návštěvníků tvořili právě studenti. Takže teď jsme zavření úplně," řekl k neutěšené situaci Lukáš, který v Nabalkoně dělá za barem.

Spousta podníků si otevřela, nebo plánuje otevřít výdejní okénko. Jde například o Soupku, polévkárnu z Denisovy ulice, ale také hospodu Kateřinská 10, jak prozradil její provozní Jakub Tomášek, podle kterého je současná situace velmi špatná.

"Já budu od zítřka otevírat na dvě hodiny denně a točit pivo do pet lahví. Od 18 do 20. Ale to je věc, která mě asi nespasí. Obecně je to dost na prd. Hlavně člověk nevi, jestli zítra bude platit to, co platí dnes. Podpora od statu je mizerná, zase to budeme muset zvládnout sami. Já už jsem si našel brigádu u lopaty, abych měl aspoň na jídlo," řekl Večerníku Tomášek. Pet lahve na místě budou mít připravené.

Rozvoz jídla i  vodních dýmek

Restaurace Lobster Family restaurant a Bistro Helen, které spolu sousedí v 2. patře v Galerii Šantovka, se společně rozhodli čelit této nepříznivé situaci a postavit se k problému čelem. Po dobu trvání nařízení se oba tyto podniky spojí a budou stát bok po boku v jedné kuchyni a dále připravovat své gastronomické dobroty. Produkty z Bistra Helen tak budou do 3. listopadu dostupné skrze restauraci Lobster.

Způsobů, jak si pochutnat na jejich jídlech a dezertech, je celá řada. V restauraci Lobster Family restaurant je připravené výdejní okénko, kde si můžete vaše jídlo jak z Lobsteru, tak z Bistra Helen přímo osobně na počkání vyzvednout. Připraven bude také rozvoz do firem po Olomouci a blízkém okolí, kde nabízí týdenní hotová jídla za skvělé ceny. Jídlo si můžete také pohodlně objednat skrze známou službu Dáme jídlo, která váš pokrm dopraví k vám domů nebo přímo na pracoviště.
 
"Pro podzimní čas, který je ideální pro strávení společného času s rodinou, nabízí Lobster i Helen možnost objednat skvělé rodinné obědy a večeře (husa, celé kuře, jehněčí roláda, narozeninové dorty, dezerty a další pochutiny), které rozváží přímo až k vaším dveřím," lákají provozovatelé.

V blízké době se připravuje také otevření prodejního stánku pod lávkou před hlavním vchodem Galerie Šantovka, kde bude možné se zahřát teplým nápojem a občerstvit se novou speciální nabídkou.  

Kromě restaurací na rozvoz najely i podniky, u kterých by to člověk normálně nečekal. Jedním takovým příkladem je KUMO - Czech Hookah Club, kde rozvážejí domů i vodní dýmky.

"Aktuálně jsme najeli na předem připravený plán, který funguje na třech pilířích: rozvoz jídla, rozvoz dýmek a výdejní okénko. Sushi a poke bowls jsme dělali klasicky přes Dáme jídlo a to platí i teď. S tím, že jsme přidali do nabídky na Dáme jídlo i nealko a alko nápoje a teplé nápoje plus dezerty," prozradila Aneta z týmu KUMO.

"Dýmky fungují na principu rozvozu, nebo osobního odběru. Lidi si můžou zavolat, nebo napsat na Facebook co by si dali, my jim dýmku dovezeme, nebo si ji můžou s veškerým příslušenstvím a nabitou korunou vyzvednout u nás v okénku. Poslední částí je okénko, od jedenácti dopoledne do osmi večer prodáváme horké nápoje - kakao, kafe, masala chai, domácí ovocný čaj, alko nápoje - svařák, kakao s baileys, horký jablečný džus s Jackem fire, a k tomu máme dezerty, které jsou dle nabídky. Ty máme v plánu zhruba každé dva dny obměňovat. Pak se dají koupit lahvová vína, nějaké pochutiny jako chipsy a oříšky a taky se u nás daji koupit uhlíky k dýmce, v nejbližších dnech chceme přidat i prodej tabáku. Samozřejmě pokud chce někdo objednat i jídlo přes telefon nebo facebook a vyzvednout si ho, není problém si zavolat, nebo napsat a přijít do okénka. Oficiální název prodeje je Kumookýnko a dýmky na rozvoz Dýmka to go!," doplnila.

 

Další články