Dnes:3°C

Zítra:13°C

Středa 24.2. Matěj
Menu

Soudní líčení Olomoucký soud řeší vraždu tříleté dívenky z Přerova

Olomoucký soud řeší vraždu tříleté dívenky z Přerova

foto: Pixabay - ilustrační foto

11. 08. 2020 - 08:00

Krajský soud v Olomouci včera začal projednávat případ vraždy tříleté dívenky z Přerova. Matka ji měla pod vlivem drog zabít loni v létě obzvlášť surovým způsobem.

Včera soud vyslechl obžalované a svědky a zároveň došlo k předčítání znaleckých posudků. Podle jednoho z nich měla matka svou dceru napadnout nejdříve pěstmi, možná blíže neurčeným tupým předmětem. Pak měla být dívenka napadena elektrickým kabelem a nůžkami. Podle znalců bylo příčinou smrti vykrvácení z velkého množství bodnořezných ran, a to hlavně v oblasti srdce.

„Docházelo k opakovanému bití do zraněných míst. Dále obžalovaná nezletilou rdousila rukama sevřenýma kolem krku, poté jí obtočila kolem krku prodlužovací elektrický kabel, kterým ji velmi intenzivně škrtila, a následně dívku nejméně šestnáctkrát bodla do oblasti obličeje, hrudníku a ramene,“ popsala státní zástupkyně Alice Ondrášková. 

Obžalovaná matka u soudu odmítla vypovídat. Souhlasila ale s přečtením její výpovědi z přípravného řízení. V ní bylo uvedeno, že měla dlouhodobý problém s alkoholem a drogami. Pervin užívala od 16 do 19 let, pak na dva roky přestala kvůli těhotenství. S užíváním drog znovu začala asi půl roku smrtí dcery.

Svůj čin matka zdůvodňuje právě drogami. Podle její výpovědi si z něj pamatuje pouze útržky. „Začala jsem cítit divné stavy, které jsem nikdy necítila. Měla jsem zmatek v hlavě a pak strach, že v bytě něco je, tak jsem chtěla s malou utéct. Řeklo mi to, že už je čas a že půjdeme. Měla jsem zavřené oči a myslela, že to je čert nebo satan,“ uvedla matka dívenky Alena Güntherová, které hrozí až dvacet let vězení.

Soud bude pokračovat dnes a zítra, kdy by mohl být vynesen rozsudek.

1 komentář

Karla Vebrová 16.08.2020, 13:21

Můj odborný názor

Komentář o nevině Aleny G. Statni zástupkyně Alice Ondrašková přiznává vinu Alenky v plném rozsahu. Za co? Za to, že bere drogy a přitom se stará o dítě? To dnes není sama. Ale proč jej zabila? Protože jí chlipny narkoman přestřelil špatnou drogou! Nemohla tušit co se stane. Mohla umřít také. Proč soud nevyslyšel prosby za odpuštění? Alenka ji přece nechtěla zabít! Schovavala ji v psychoze před satanem, ve kterého se pak v negativnich halucinacich a narkoticke psychoze sama změnila. Určitě nemohla být příčetná jak hovoří znalci pod vlivem 1000ng/l metanfetaminu, jehož účinky byly na nešťastné mamě léčeny ještě 2 dny v psychiatricke léčebně kombinovanymi prostředky diazepamu a risperidonu. Proč nejsou tato fakta brána jako polehčující okolnost? Brutalita vrazdy vychází pouze ze silného účinku drogy na organismus ženy, která nikdy žádné agresivní sklony nevykazovala a ani nyni nevykazuje. Neni tedy společensky nebezpečná. Žádám odbornou veřejnost a státní zástupce aby vyhodnotili správně zabití ve stavu krátkodobé šílenosti způsobené silnou dávkou neznáme drogy

Další články