Zde může být vaše reklama.

Olomoučtí netopýři se dočkají nového ubytování v zoo

Olomoučtí netopýři se dočkají nového ubytování v zoo

foto: Zoo Olomouc

07. 02. 2022 - 07:58

Olomoucký pavilon netopýrů v zoologické zahradě na Svatém Kopečku stojí od roku 1999, kdy na Hané začali v zoo chovat první klokánky, kteří budou novými sousedy netopýrů. V těchto dnech vrcholí poslední práce na jeho rekonstrukci.

„Došlo k výměně střešní krytiny, podhledů, výměně parkosů, skel, světel a nové výmalbě. Prozatím se do něj navrátil klokánek králíkovitý, kaloně rodriguezské čeká přesun příští týden. Pro návštěvníky se dveře otevřou již od března a nově se uvnitř setkají s kdysi původními obyvateli kusu liščími. Fenci najdou nový domov na vrstevnicové cestě a budou k vidění tedy i ve venkovním výběhu. To pro ty návštěvníky, kterým se do společnosti kaloňů příliš nechtělo a mrzelo je, že fenky nevidí,“ uvedla zooložka Jitka Vokurková.

Vzhledem k tomu, že kaloni patří ke zvířatům s noční aktivitou, je v pavilonu obrácený světelný režim. Přes den se jim simuluje tma, aby si je mohli návštěvníci užít aktivní, večer se ale v pavilonu rozsvítí a kaloni se uchýlí k odpočinku.

V pavilonu panuje obrácený světelný režim, jelikož kaloni patří ke zvířatům s noční aktivitou, přes den se jim tedy simuluje tma, aby je návštěvníci spatřili aktivní. Večer se v pavilonu rozsvítí a kaloni se uchýlí k odpočinku.

Co se týče chovu, klokánci jsou v olomoucké zoologické zahradě k vidění od roku 1999. Od té doby se podařilo odchovat už dvacet mláďat.

Další články