Zde může být vaše reklama.

Celkem 22 kusů Olomoučtí policisté chytili muže, který kradl kola

Olomoučtí policisté chytili muže, který kradl kola

foto: Pixabay

15. 09. 2019 - 12:00

Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality, zahájili v těchto dnech trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Olomoucka, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádež. Tohoto protiprávního jednání se měl obviněný dopustit v rozmezí dvou měsíců – od poloviny června do konce července letošního roku na teritoriu města Olomouce tím, že na různých místech v Olomouci (ulice Pražská, Jeremenkova, třída 17. listopadu, Na Šibeníku, Dr. Milady Horákové, U Letište, Škrétova, Hynaisova, Jarmily Glazarové, Kateřinská, Polská, Tabulový vrch, Tř. Svobody, Resslova, Tř. Kosmonautů) odcizil ve 22 případech jízdní kola a ve třech případech i drogistické zboží v jednom z olomouckých supermarketů.

Při některých z krádeží byl přistižen. Kriminalisté na objasnění případů usilovně pracovali, důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky. Na základě operativní činnost a vyhodnocení všech důkazních prostředků tak zjistili, kdo má krádeže na svědomí. Jednalo se právě o sedmadvacetiletého muže. Ten se ke svému jednání doznal. V jeho hledáčku tak uvízla jízdní kola ať už pánská či dámská, trekingová, treková, horská, krosová či silniční. Celková škoda odcizením je v tuto chvíli odhadována na předběžně téměř 113 000 korun, poškozením na předběžně 600 korun. Obviněný měl jízdní kola prodávat jemu neznámým osobám, a takto získané peníze použít pro vlastní potřebu.

Trestní stíhání obviněného probíhá vazebně. V průběhu vyšetřování byl policejním orgánem dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného (v souvislosti s vyšetřováním poslední krádeže jízdního kola koncem července letošního roku) do vazby, který byl soudem akceptován. Při vyšetřování kriminalisté zjistili, že mladý muž má na svědomí i další, výše uvedené krádeže jízdních kol.

Pro kriminalisty není žádným nováčkem. V minulosti byl opakovaně pro majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Nyní mu tak, v případě prokázání viny a odsouzení, a vzhledem k výši způsobené škody, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Další články