Zde může být vaše reklama.

Plesová sezóna 2023 Ozdobou Akademického týdne bude univerzitní ples

Ozdobou Akademického týdne bude univerzitní ples

foto: UPOL

18. 01. 2023 - 13:38

  

Letní semestr startuje na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) tradičně Akademickým týdnem, jehož pomyslným vrcholem bude v pátek 17. února Reprezentační ples UP, který se do programu univerzitních akcí vrací po dvou letech. Návštěvníci plesu se mohou těšit na populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka, taneční workshop, světelnou show, bohaté občerstvení, tombolu a hlavně dobrou zábavu. Ples v prostorách hotelu NH Collection Congress Olomouc začíná v 19:30 hodin, vstupenky jsou v prodeji od 17. ledna online na smsticket.cz. 

 

Jsme velice potěšeni, že se po dvouleté pauze budeme moci opět setkat na Reprezentačním plese UP a navázat tak na covidem nešťastně přerušenou tradici. Je skvělé, že se tuto významnou akci podařilo uskutečnit v roce, kdy si připomínáme čtyři sta padesát let od založení olomoucké univerzity. Ples pro studenty, akademiky i širokou veřejnost tak může být jednou z prvních příležitostí, jak toto výročí oslavit,“ uvedl rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka. 

K tanci a poslechu bude návštěvníkům plesu hrát populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka. „Patří k absolutní špičce mezi tanečními orchestry v České republice. Vedle jedenáctky špičkových muzikantů se může pochlubit hned kvartetem znamenitých zpěváků. Za mikrofonem se střídají i vzájemně doplňují Dasha, Naďa Wepperová, Michal Cerman a Dušan Kollár. Jsme moc rádi, že se nám podařilo zajistit vystoupení Moondance Orchestra na našem plese, protože jejich koncertní diář je nabitý na dlouho dopředu,“ sdělila za organizátory Barbora Plonka Schwarzbachová, vedoucí oddělení univerzitních akcí. Se správnými tanečními kroky a figurami poradí profesionální tanečník a účastník televizní soutěže StarDance Jan Halíř, který na plese povede svůj workshop. V průběhu večera nebude chybět ani originální světelná show v podání profesionální skupiny Postrpoi. 

Letošním reprezentačním plesem bude provázet členka činohry Moravského divadla Olomouc, talentovaná herečka a zpěvačka Natálie Tichánková. „Je mi velkou ctí a potěšením zhostit se role moderátora na tak významné akci, jakou Reprezentační ples Univerzity Palackého bezpochyby je. Mám radost, že se po dvouleté pauze vrací věci opět do normálu. Věřím, že si ples společně užijeme a že na něj budeme další roky s nadšením vzpomínat,“ řekla Natálie Tichánková. 

Hlavní program se bude odehrávat v sále Evropa. Plesoví hosté, kteří do tohoto sálu již neseženou vstupenky nebo kteří vyhledávají klidnější místo pro konverzaci, mohou využít posezení v přilehlých sálech Olomouc a Madrid. Dění v hlavním sále jim neunikne, bude pro ně přenášeno na velkoplošné obrazovce a k tanci se mohou samozřejmě kdykoliv přesunout na parket. Návštěvníci plesu, kteří dávají přednost tanci a zpěvu na lidovou notu, mají možnost zakoupit si místa ve Snídaňovém sále v přízemí hotelu, kde bude celý večer hrát cimbálová muzika Valašské peklo. „Její repertoár se ale neskládá jen z moravských lidovek, umí zahrát i úpravy popových a rockových hitů od kapel, jako jsou The Beatles, Metallica, Olympic nebo Kabát,“ zmínila Barbora Plonka Schwarzbachová. 

 

Další články