Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Policie v Olomouci řešila několik vykradených aut

Policie v Olomouci řešila několik vykradených aut

foto: Pixabay

12. 11. 2019 - 12:00

Olomoučtí policisté řešili v posledních dnech hned několik vykradených aut na různých místech po celé Olomouc

"Včerejšího dne jsme přijali několik oznámení, týkajících se vloupání do vozidel. V prvním případě se jednalo o auto, které bylo zaparkované na parkovišti v Olomouci, části Chválkovice. Neznámý pachatel se do něj dostal někdy v době od 8. do 11. listopadu přes již dříve rozbité okénko, které bylo překryto fólií a z nákladového prostoru odcizil stavební nářadí za předběžně 54 500 korun - nastřelovač, řezačku, elektrické míchadlo a halogenové světlo. Škoda poškozením nevznikla. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který pachateli, vzhledem k výši způsobené škody, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedla k prvnímu případu mluvčí policie Irena Urbánková.

Jeden lupič, tři auta

"V dalším případě se neznámý pachatel někdy v době od 10. do 11. listopadu, vloupal do tří vozidel, zaparkovaných na ulici Jeremenkova a Na Bystřičce v Olomouci. Na všech vozidlech rozbil okno. Na ulici Jeremenkova 'navštívil' vozidlo Volvo a vozidlo VW Passat, na ulici Na Bystřičce vozidlo Seat Leon. Z vozidla Volvo zmizel harddisk a peníze, vozidlo VW Passat prohledal, ale nic nevzal. Z vozidla Seat Leon zmizel dámský kabát, svazek klíčů a auto adaptér. Celková škoda je odhadována na předběžně 25 300 korun. V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, dílem dokonaným a dílem ve stadiu pokusu a přečinu poškození cizí věci. Pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi," vysvětlila další případ Urbánková.

"Posledním je vozidlo Škoda Citigo, které bylo zaparkované na parkovišti v Olomouci, části Lazce. Do něj se neznámý pachatel vloupal někdy včerejšího dne nad ránem.  Dostal se do něj po rozbití okna a odcizil z něj navigaci, umístěnou na čelním skle vozidla. Celková škoda je odhadována na předběžně 2 300 korun. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu krádež, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla ke třetímu případu.

Další články