Dnes:28°C

Zítra:29°C

Středa 12.8. Klára
Menu

Policisté na Mohelnicku dopadli distributora a vařiče pervitinu

Policisté na Mohelnicku dopadli distributora a vařiče pervitinu

foto: Policie ČR - Olomouc

30. 07. 2020 - 15:00

Po předchozím operativním rozpracování zadrželi kriminalisté začátkem minulého týdne v obci na Mohelnicku 30letého výrobce a distributora pervitinu.

"Domovní prohlídkou jej muži zákona zaskočili krátce po výrobě drogy. Při prohlídce rodinného domu a přilehlých prostor kriminalisté zajistili na 60g bílé krystalické látky (pervitinu), z části uchované v dealerských igelitových sáčcích, ale také celou řadu věcí úzce souvisejících s nelegální výrobou a distribucí drogy, zejména různé chemikálie a laboratorní vybavení. Jedná se množství, které jak sami kriminalisté uvádějí, není na místní poměry až tak obvyklé a na černém trhu by bylo možné za něj utržit zhruba devadesát až sto tisíc korun," Jiřina Vybíhalová.

Jak se při domovní prohlídce ukázalo, věnoval se zadržený také podomnímu pěstování konopí. V jednom z pokojů totiž kriminalisté objevili také pěstební stan s kompletním technickým vybavením zajišťujícím lepší podmínky pro růst rostlin, ale také již sušenou rostlinnou hmotu.

"Jak vyrobený pervitin, tak také sušenou rostlinnou hmotu měl muž, kterého kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dlouhodobě užívat nejen pro vlastní potřebu, ale také k distribuci dalším osobám, a to buď zdarma, nebo za úplatu," doplnila.

Trestní stíhání obviněného, kterému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody, je vedeno na svobodě.

0 komentářů

Další články