Sobota 3.6. Tamara
Menu

Olomoucký půlmaraton Policisté radí závodníkům a jejich fanouškům

Policisté radí závodníkům a jejich fanouškům

foto: Petr Pelíšek

17. 06. 2022 - 17:00

V souvislosti s konáním 12. ročníku „Mattoni1/2 Maratonu Olomouc 2022“, který se uskuteční v sobotu 18. června 2022 v Olomouci, nabízejí policisté několik cenných rad nejen sportovcům, ale také jejich fanouškům a řidičům vozidel přijíždějících do centra města.

Policisté územního odboru Olomouc připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření, v rámci kterého budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, veřejný pořádek a v neposlední řadě na klidný průběh akce. I přesto však tento závod zřejmě nezůstane bez povšimnutí nejen kapesních zlodějů. Proto zdůrazňujeme a připomínáme pár důležitých upozornění jak předejít nepříjemným situacím.

- Neumisťujte peněženku, či mobilní telefon do zadních kapes kalhot.

- Cenné věci mějte stále pod kontrolou.

- Tašky nebo batohy, ve kterých máte peníze nebo cennosti, nenoste na zádech, kam nevidíte.

- Neodkládejte zavazadla, oděvy ani nákup do vozidla, pokud se od něj vzdalujete. Nezapomínejte, že auto není trezor!

S konáním závodu se pojí i značná dopravní omezení. „Řidičům doporučujeme, aby do centra pokud možno vůbec nevjížděli, řídili se dopravním značením a využívali parkovacích míst na periferii Olomouce. Bližší informace ohledně uzavírek jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách závodu,“ Petra Vaňharová, tisková mluvčí krajského ředitelství policie.

Organizátory je zřízena bezplatná dopravně – informační telefonní linka na čísle 800 165 102. S případnými dotazy je možné se na operátory aktuálně obrátit v den závodu v sobotu 18. června od 9:00 do 22:30 hodin.

Další články