Zde může být vaše reklama.

Školka Barevný svět díky rekonstrukci pojme více dětí

Školka Barevný svět díky rekonstrukci pojme více dětí

foto: Olomouc.eu

23. 02. 2022 - 16:18

Mateřská škola Barevný svět, která leží v Dělnické ulici v Olomouci, má za sebou výraznou modernizaci. I díky novému zateplení a oddělení se do ní po kolaudaci bude moct vrátit více děti, než kolik ji dříve navštěvovalo. A právě děti se budou moct do školky už brzy vrátit že svého exilu, který našli ve školce na Přichystalově ulici v Neředíně.

V náhradních prostorách děti ze školky Barevný svět už rok, brzy se ale vrátí do svého. A to není vše. 

„V září k nim navíc můžeme přijmout dalších dvaadvacet dětí, a to díky rozšíření, které nám přidalo jednu novou plnohodnotnou třídu,“ říká Jindřiška Řeháčková, ředitelka mateřské školy. 

Celá investice měla podle zástupců města několik cílů.

„Jednou z nich bylo navýšení kapacity školky vybudováním nové třídy ve druhém podlaží,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast školství Karel Konečný.

„Dalším cílem byly energetické úspory. Nejúčinnější způsob, jak zamezit ztrátám tepelné energie, je totiž zateplování školních budov, a proto byly objekty školky opatřeny zateplenou obálkou a novou fasádou,“ dodává Karel Konečný.

„Energetické úspory jsou pro nás dlouhodobě velkým tématem, snažíme se je zavádět všude tam, kde je to možné,“ zdůrazňuje primátor Olomouce Mirek Žbánek s tím, že právě nyní, kdy ceny energií rostou, se potvrzuje správnost takového postupu. 

Objekt má díky přestavbě nový obvodový plášť, zateplení střech, nové hromosvody, ale i upravené prostory učeben, šaten a hygienického zázemí. Na střeše jedné z budov bude osazeno fotovoltaické zařízení. Novinkou je i přístavba zvedací plošiny, která bude zajišťovat bezbariérový přístup do nového oddělení ve 2. podlaží.

„Rozšíření kapacity školky o jedno oddělení i energetická opatření jsme se rozhodli realizovat současně, jsou to provázané akce a společný postup je výhodnější,“ popisuje investiční náměstek primátora Martin Major.

Zateplení hudby stálo 19,5 milionu korun, náklady na rozšíření kapacity školky byly ve výši 15 milionů korun. Část prostředků městu pokryla evropská dotace ve výši přes 7,1 milionu korun, ve druhém 5,7 milionu korun.

Celkové náklady tedy byly 34,5 milionu korun a dotace pokryly téměř 12,9 milionu korun. Díky dobře vysoutěžené zakázce ušetřilo město oproti původním odhadům na celé akci zhruba 9 milionů korun.

Další články