Dnes:14°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Kauza Vidkun Soud kauzy Vidkun byl odročen. Odposlechy zatím nezazněly

Soud kauzy Vidkun byl odročen. Odposlechy zatím nezazněly

foto: Pixabay - ilustrační foto

05. 08. 2020 - 06:01

Soud kauzy Vidkun měl skončit tento týden. Soudce ho ale odročil na začátek listopadu. Do té doby se má soudce rozhodnout, zda u soudu nechá přehrát policejní odposlechy.

Odposlechy chce nechat přehrát státní zástupce, ale obžalovaní s tím nesouhlasí. Podle nich byly pořízeny nezákoně.

Obžalovaní byli odposloucháváni při schůzkách v olomouckých podnicích. Několik hodin zvukových záznamů z mnoha schůzek zachycuje bývalého náměstka krajského policejního ředitele Karla Kadlece, podnikatele Ivana Kyselého i bývalého hejtmana Jiřího Rozbořila, nebo séfa hospodářské kriminálky Radka Petrůje.

Obžalovaní zpochybňují odposlechy například proto, že na pořízení odposlechů Rozbořila nebylo vydáno řádné povolení. Obhájci Petrůje se také nelíbí, že byl pořízen odposlech z balkónu krajského policejního ředitelství, přestože povolení bylo uděleno pro vnitřní prostory.

Přesto soud dnes řekl, že důkazy v kauze Vidkun byly pořízeny zákonně. "Důkazy získané v tomto trestním řízení soud považuje za důkazy získané zákonným způsobem a bude s nimi pracovat při hodnocení důkazů. Zákonnost odposlechů z policejního balkónu však soud ještě posoudí," řekl novinářům Lýsek.

0 komentářů

Další články