Dnes:3°C

Zítra:1°C

Středa 8.12. Květoslava
Menu

Suchánka nahradí na městě historička Prchal Pavlíčková

Suchánka nahradí na městě historička Prchal Pavlíčková

foto: archiv PaS

24. 11. 2020 - 14:35

Novou členkou zastupitelského klubu Piráti a Starostové se stala historička Radmila Prchal Pavlíčková. Na posledním zastupitelstvu města Olomouce se rozhodl rezignovat na pozici zastupitele města Olomouce hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Radmila Prchal Pavlíčková se tak zapojí do práce v šestičlenném zastupitelském klubu v Olomouci.

Josef Suchánek rezignoval na svoji funkci zastupitele města Olomouce poté, co byl zvolen hejtmanem Olomouckého kraje. Jako zkušený manažer ví, že obě funkce by nešly vykonávat stoprocentně, a proto se rozhodl své zastupitelské křeslo předat na proběhnuvším zastupitelstvu náhradníkovi.

„Nechci kumulovat politické funkce, to je pravda. Hlavně chci věnovat maximální možné úsilí a energii práci pro Olomoucký kraj," komentoval už dříve i na svém facebooku nový hejtman Olomouckého kraje Suchánek vzniklou situaci.

Na náhradnictví mezitím již rezignoval Tomáš Svoboda, který byl při komunálních volbách první pod čarou. Rozhodl se tak především proto, že od komunálních voleb 2018 se jeho pracovní i rodinná situace změnila, momentálně očekává narození dítěte a zhodnotil, že by na vykonávání zastupitelské funkce neměl dostatek času a energie. Dalším na kandidátce byl Jakub Nepejchal, který se ale mezitím přestěhoval z Olomouce, a tím mu zaniklo právo volitelnosti do olomouckého zastupitelstva.

První náhradnicí tak byla v den rezignace Josefa Suchánka historička Univerzity Palackého v Olomouci docentka Radmila Prchal Pavlíčková, která zastupitelskou funkci přijala.

„Cením si toho, že budu moci zastupitelskou funkci vykonávat a vnímám to jako velkou zodpovědnost. Myslím si, že v Olomouci je velký prostor pro změny a s kolegy zastupiteli chceme naše město nasměrovat správným směrem," hodnotí nová zastupitelka Prchal Pavlíčková.

Další články