Dnes:20°C

Zítra:24°C

Neděle 9.5. Ctibor
Menu

Pavel Dostál Technické služby města Olomouce mají nového ředitele

Technické služby města Olomouce mají nového ředitele
Pavel Dostál, nový předseda představenstva Technických služeb města Olomouce.

foto: Archiv TSMO

20. 01. 2021 - 08:48

Pavel Dostál se 11. ledna stal novým předsedou představensta u jedné z městských akciovek, technických služeb. Technické služby města Olomouce (TSMO) tak mají od ledna letošního roku nového šéfa. Dostál podle svého vyjádření hodlá pokračovat ve všech činnostech společnosti, které mají směřovat k modernímu nakládání s odpady. Zároveň se chystá technické služby aktivně zapojit do projektů Smart city.

„Mým cílem je moderní, fungující technická infrastruktura města, která je bezpečná, ekologická a občanům bude spolehlivě sloužit,“ říká.

Stoprocentním vlastníkem firmy je město Olomouc, které výběrové řízení na pozici ředitele vyhlásilo loni v září.

„Absolvovali jsme mnoho jednání a pohovorů, a i když ve finálním výběru bylo mnoho kvalitních kandidátů, věřím, že jsme vybrali toho nejlepšího,“ objasnil rozhodnutí vedení města Miloš Tichý, předseda dozorčí rady TSMO.

Pavel Dostál má zkušenosti s řízením velké společnosti, projektových týmů i vedením lidí. Veřejnosti byl znám například jako ředitel akciové společnosti OLTERM & TD Olomouc.

„Výzva řídit olomoucké technické služby přišla po mém ukončení spolupráce s velkou teplárenskou skupinou. Hledal jsem příležitost, jak zúročit své předchozí zkušenosti. Technické služby jsem vždy vnímal jako stabilního partnera pro poskytování služeb a činností, na kterých závisí každodenní život moderního města,“ uvádí Pavel Dostál.

V pozici předsedy představenstva chce pokračovat ve všech aktivitách společnosti směřujících k modernímu nakládání s odpady.

Máme na to, být v tomto směru vzorem. Společně s městem máme připraven projekt nového odpadového centra s třídící linkou, Re-Use centrem a nový sběrový dvůr. Budu jednoznačně podporovat vše, co bude mít pozitivní vliv na životní prostředí,“ vysvětluje Pavel Dostál. Jeho hlavními úkoly pro následující období bude zvyšování kvality poskytovaných služeb a nastavení vyrovnaného hospodaření společnosti.

Chceme, aby perfektně fungoval svoz odpadu, úklid a čištění, údržba místních komunikací, péče o městskou zeleň, v tomto období také zimní údržba a další služby, které má společnost občanům zajišťovat. Stejně tak musíme udržet stabilní hospodaření společnosti i v této nelehké koronavirové době,“ podotýká k práci nového šéfa předseda dozorčí rady TSMO Miloš Tichý.

Technické služby města Olomouce zabezpečují svoz a likvidaci komunálního odpadu, opravy a údržbu komunikací, čistění města, provoz a údržbu veřejného osvětlení a světelných signalizačních zařízení i údržbu veřejné zeleně. Stejně jako ostatní městské akciové společnosti jsou od roku 2019 spravovány podle tzv. německého modelu řízení. Vedení akciové společnosti tvoří tříčlenné představenstvo. 

 

Další články