Dnes:14°C

Zítra:7°C

Pátek 26.2. Dorota
Menu

Tramvaje se do ulice 8. května vrátí 5. prosince

Tramvaje se do ulice 8. května vrátí 5. prosince
Rekonstrukce 8. května

foto: Lukáš Blokša

10. 11. 2020 - 14:41

Návrat tramvají do ulice 8. května v centru Olomouce? Už je jasno. Rekonstrukce ulice by měla skončit za necelých šest týdnů, tramvaje dokonce o pár dní dřív. Už pátého prosince by se měly Olomoučané poprvé opětovně projet tramvají historickým centrem města. Trasa bude končit na Žižkově náměstí.

„Stavební práce už pokročily tak, že od 5. prosince může být zahájen provoz tramvají v ulici. 8 května. Tramvajová trať bude až do otevření nového mostu přes Moravu ukončena úvratí na Masarykově třídě,“ potvrdil náměstek primátora Martin Major.

Dočasnou konečnou zastávkou tak bude Žižkovo náměstí. Volný průjezd tramvají až k hlavnímu nádraží bude možný teprve v polovině roku 2022 po otevření nového mostu na Masarykově třídě.

Podrobnější údaje o jízdních řádech na trati k Žižkovu náměstí budou uveřejněny na webových stránkách Dopravního podniku města Olomouce.

S kompletním dokončením celé rekonstrukce ulice 8. května se počítá přibližně k termínu 18. prosince. Dopravní obslužnost v této ulici bude nadále zachována po dohodě se zhotovitelem ve stávajícím režimu, tedy pouze pro zásobování a IZS.

Další články