Zde může být vaše reklama.

V Olomouci se chystá oprava dalších dětských hřišť

V Olomouci se chystá oprava dalších dětských hřišť

foto: Olomouc.eu

10. 10. 2021 - 16:32

V Polívkově a Svatoplukově ulici se opravy dočkají dvě dětská hřiště. V příštím týdnu se pak demontují také hřiště v Parku Malého Prince a v Droždíně. Všechna se v dalších měsících dočkají oprav. A to v částce přesahující 2,4 milionu korun. Hotovo by mělo být ještě letos.

„Dětská hřiště po celém městě hojně využívají tisíce dětí, proto je samozřejmě bedlivě sledujeme a pravidelně obměňujeme ta, na kterých už jednotlivé prolézačky nebo jiné herní prvky dosluhují a nemusely by už splňovat přísné požadavky na bezpečnost. Přijde nám zkrátka lepší pravidelně investovat do obnovy několika menších hřišť, než za velké peníze vybudovat ročně jedno veliké,“ vysvětluje náměstek primátora Otakar Bačák. 

S opravou dětského hřiště v Polívkově ulici už se začalo. Zatím tam zůstalo jen pískoviště.

Hřiště následně dostane novou skluzavkovou sestavu, pružinové houpadlo, houpačku zvanou ptačí hnízdo i kolotoč. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky. Náklady budou přes 515 tisíc korun.

Nového vybavení se dočká také v hřišti na Svatoplukově ulici. A bude určené nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům parku.

Kromě herních prvků pro děti se zde objeví také workoutové hřiště. Za obnovu zaplatí Olomouc zhruba 685 tisíc korun.

„Letos se nových prolézaček, houpaček či prvků pro workout dočkají děti také na hřištích v Parku Malého Prince a v Droždíně. S jejich demontáží by se mělo začít v příštím týdnu a hotová by měla být taky do konce roku,“ dodává náměstek Bačák.

Sportovcům pak bude sloužit hřiště v Parku Malého Prince. Draka, jak se jednomu z prvků hřiště říká, nahradí workoutová sestava. A to za více než 550 tisíc korun.

A obnovy hřiště se dočkají také obyvatele Droždína. A to v blízkosti ulic Pplk. Sochora a Elišky Junkové, se také dočkají jeho obnovy. Opravy budou stát zhruba 660 tisíc korun.

S obnovou dětských hřišť bude město pokračovat i nadále. Lokality, které by měly rekonstrukcí projít v příštím roce, bude na přelomu roku projednávat Rada města Olomouce.

Další články