Dnes:20°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 7.7. Bohuslava
Menu

Pomněnkový den Policisté se zapojili do celorepublikového projektu

Policisté se zapojili do celorepublikového projektu

foto: pcr.cz

25. 05. 2022 - 14:10

I v letošním roce se policisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zapojili do celorepublikového projektu, který připadá na 25. května – Den pohřešovaných dětí, tzv. Pomněnkový den. Letos v České republice probíhá již 18. ročník.

Tento den je nejen připomínkou pro rodiče, kterým jejich potomci beze stopy zmizeli, ale také upozorněním veřejnosti na časté případy pohřešovaného dítěte či dítěte na útěku. Projekt má zejména za cíl dostat do povědomí dětí, jaká jsou rizika útěků z domovů, a zároveň má vést k osvětě vedoucí k efektivní komunikaci s policií v případě ztraceného dítěte. Policisté oslovili nejen děti, kterých se zmiňované téma týká, ale i dospělé jedince, kdy jim zejména doporučují stáhnutí aplikace Echo, popřípadě aby navštívili stránky www.pomoztemenajit.cz.

Konkrétně na Prostějovsku žáci ze základní školy v Němčicích nad Hanou, si tento den připomínali kresbou pomněnek, aby si uvědomili, že nikdy na nic nejsou sami a problémy se dají vyřešit i jinak, než útěkem z domova a nikdy se nevrátit.

Další články