Dnes:13°C

Zítra:19°C

Úterý 7.4. Heřman/Hermína
Menu

Bezpečnostní opatření Omezení svozu odpadu v Přerově

Omezení svozu odpadu v Přerově
Ilustrační foto

foto: Pixabay

26. 03. 2020 - 09:16

Mimořádná opatření se nevyhnou ani svozu odpadu. Město Přerov žádá občany v domácí karanténě s podezřením na nákazu koronavirem nebo pozitivní pacienty v domácím léčení, aby dočasně netřídili odpad a veškerý odpad vyhazovali do směsných popelnic. 

"Veškeré odpady z domácnosti dávejte v zavázaných pytlích (2 pevné pytle do sebe) do popelnice na komunální odpad. Pytle z vnějšku vydezinfikujte. Zároveň upozorňujeme, že při svozu komunálního odpadu, bude vysypána vždy jen odpadová nádoba. Z bezpečnostních důvodů nebude vyvezen žádný odpad navíc odložený vedle popelnic. Toto opatření se týká i tříděných odpadů," žádá město své občany, aby snížili riziko nákazy pracovníků vyvážejících odpad.

Popelářské desatero:

1. Svážíme pouze odpad v nádobách. Z bezpečnostních důvodů nelze svážet odpad navíc mimo popelnice.
2. Odpad do popelnic dávejte v zavázaných (nejlépe dvojitých) pevných pytlích.
3. Víko popelnice vydezinfikujte!
4. Nádoby vystavujte večer před svozem a to přímo ke komunikaci.
5. Neřešte prosím jednotlivé reklamace. Nemáme kapacitu na to, abychom se vraceli pro jednu či dvě nevysypané popelnice. Pokud nebude svezena větší část obce (celá ulice, čtvrť apod.) napište nám e-mail s danou lokalitou. Jakmile to bude možné, budeme vás kontaktovat. Odpad navíc je možné, v těchto výjimečných případech, při dalším svozu vyvézt pouze, pokud bude vložen do 2 pevných pytlů (určených k ukládání směsného odpadu) a pevně zavázán.
6. Neodkládejte ani tříděný odpad vedle barevných kontejnerů.
7. Tříděný odpad vyhazujte v rukavicích.
8. Minimalizujte vznik veškerých odpadů. Velké úklidy, vyklízení sklepů, třídění starého šatstva a podobné činnosti, při kterých vzniká velké množství odpadů, nechte na dobu po zrušení mimořádných opatření v ČR. I naše svozová společnost pracuje v nouzovém režimu s omezeným počtem pracovníků. Požádáme Vás, aby tímto opatřením nebyly posádky vozidel zbytečně přetěžovány
9. Mobilní svozy velkoobjemových a nebezpečných odpadů jsou, vzhledem k zákazu vycházení, do odvolání zrušeny.
10. Minimalizujte osobní kontakt s našimi zaměstnanci při svozu odpadu. Ohrožujete tím sebe i je. Udržujte doporučenou vzdálenost.

Kristýna Šmoldasová

0 komentářů

Další články