Dnes:14°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Rekonstrukce V Přerově opraví nábřeží, součástí bude i skákací panák

V Přerově opraví nábřeží, součástí bude i skákací panák

foto: prerov.eu

29. 07. 2020 - 06:00

Nábřeží Rudolfa Lukaštíka v Přerově projde rekonstrukcí. Ještě letos vznikne atypická zídka, jejíž součástí budou lavičky s výhledem na Tyršův most a starou část Přerova. Oprava začne na začátku srpna a potrvá do druhé poloviny listopadu.

Současná, osmdesát tři metrů dlouhá, zídka je už v havarijním stavu, je popraskaná, naklání se nad chodník a hrozí zřícením. Původně bylo v plánu starou zeď zbourat a nahradit ji obdobnou novou – nakonec radní slyšeli na návrh občana, který prosazoval, aby zídka nabídla víc než jen oporu terénu. „Zídka bude oproti současnému stavu mírně snížena – vznikne tak možnost využít horní záklopovou desku k posezení,“ uvedla Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Chodníky pod zídkou čeká rozšíření, pro děti tu bude přímo v trase herní prvek v podobě skákacího panáka, v projektu je zahrnuto i místo pro trvalky jako je třeba šanta kubánská, třtina, řebříček tužebníkovitý, řimbaba, hvozdík či šalvěj lékařská. Sadové úpravy počítají rovněž s vysázením tří javorů a deseti bobulonosných keřů. Chybět nebude ani nové nasvětlení uličními lampami a boční části zídky mají být olemovány ocelovými, žárově zinkovými bočnicemi. 

„Město za celou realizaci zaplatí 3 miliony 137 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se tato zídka bude stavět v těsné blízkosti našeho nového Tyršova mostu a kousek od historické části, myslím, že tato investice přinese ve výsledku další z pěkných zákoutí Přerova,“ řekla na závěr náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.  

 Foto: Na prvním snímku je vidět vizualizace nového místa. Na dalších snímcích je zachycen současný stav zídky, která se nachází přímo pod bývalou ubytovnou Strojař. 

0 komentářů

Další články