Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Wilsonovu ulici v Přerově čeká kvůli opravě chodníků uzavření

Wilsonovu ulici v Přerově čeká kvůli opravě chodníků uzavření

foto: Město Přerov

08. 07. 2020 - 09:06

Celkem ve třech etapách se budou v červenci, v srpnu a v září spravovat dvacet let staré chodníky v centru Přerova, konkrétně ve Wilsonově ulici. Ta je spojnicí mezi Masarykovým a Žerotínovým náměstím. Práce na chodnících se ujmou Technické služby města Přerova. Oprava bude stát 250 tisíc korun. Zóna se uzavře jak pro auta zásobování, tak i pro cyklisty - chodci budou moci trasu využívat v omezené míře.

„Půjde o lokální úpravy uvolněných dlaždic, prořezání a úpravu poškozených spár žulové dlažby. Oprava je nezbytná, pokud bychom situaci neřešili, uvolnila by se celá dlažba a náklady na opravu by byly v milionech,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Michal Zácha. S první částí rekonstrukce se začne 20. července a potrvá do 8. srpna – deset dnů je určeno pro samotnou opravu a dalších deset dnů pro technologickou přestávku, nutnou pro vyzrání betonů a spárovacích malt. Další etapy mají být prováděny ve stejném režimu, a to v termínech 9. až 28. srpna a 29. srpna až 18. září. Rekonstrukce bude postupovat od Masarykova náměstí směrem ke Žerotínovu.

Oprava uvolněných dlaždic přinese komplikaci autům, která v této nákupní zóně zásobují obchody, zákazová značka sem nepustí ani cyklisty. Chodcům bude vstup umožněn, ale do aktuálně rekonstruovaných částí se v rámci jednotlivých etap nedostanou.

Další články