Zde může být vaše reklama.

NEJVÍC LÁKÁ PŘEDMOSTÍ Zápis: do prvních tříd v Přerově nastoupí v září asi 400 dětí

Zápis: do prvních tříd v Přerově nastoupí v září asi 400 dětí
K zápisům do Základní školy J. A. Komenského v Předmostí dorazilo 90 dětí. Zájem byl také o logopedickou třídu, která se tu otevře už posedmé.

foto: Magistrát města Přerova

07. 04. 2023 - 21:01

K zápisům do přerovských základních škol dorazilo tento týden o 12 dětí více než vloni. Do osmi škol bylo zapsáno 552 předškoláků, s odkladem se zatím počítá u 120 z nich. „Vzhledem k tomu, že někteří rodiče mohli své děti zapsat i duplicitně, očekáváme v září v lavicích asi 400 prvňáčků,“ konstatoval radní Michal Zácha.

Nejvíce žáků zapsala poprvé Základní škola Hranická v Předmostí, která velmi těsně „předběhla“ i školy v ulicích Trávník a U Tenisu, které mívají tradičně nejvíce prvňáků. Do Předmostí se letos přihlásilo 90 budoucích školáků a na Trávník 89, Základní škola U Tenisu přivítala 84 dětí, Želatovská 73, na školy Velká Dlážka a Svisle dorazilo shodně 66 školáků, v Základní škole Za Mlýnem prošlo zápisem 52 dětí a ve škole Boženy Němcové jich bylo 32.

Škola v Předmostí, která letos zapsala nejvíce prvňáčků, nabízí jako jediná základka v Přerově také logopedickou třídu, kterou navštěvují děti s narušenou komunikační schopností – nejčastěji se jedná o špatnou výslovnost hned několika hlásek. „V logopedických třídách je oproti té běžné nižší počet žáků, abychom se jim mohli věnovat individuálně. Zatímco v ostatních třídách je více než dvacet dětí, v logotřídě se počet žáků pohybuje okolo deseti.  Rozsah učiva je přitom stejný jako v jiné první třídě, děti mají navíc individuální logopedickou péči. Do speciální třídy chodí dva roky, do třetího ročníku potom nastupují do „velké“ třídy,“ vysvětlila učitelka Ingrid Lounová. Novinkou této školy bude letos jedna třída 1. ročníku v rámci konceptu Světa vzdělání, která počítá s rozšířenou výukou angličtiny, matematiky, logiky a osobnostního rozvoje.

K zápisům do přerovských základních škol přišlo také 11 dětí z Ukrajiny. „Nejvíce – pět předškoláků – bylo zapsáno na Základní školu Svisle. Děti z válkou postižené země budou chodit také do škol Velká Dlážka, Želatovská a Trávník,“ informovala vedoucí odboru sociálních věcí a školství Romana Pospíšilová.

Další články