Zde může být vaše reklama.

Dostal ji i hejtman Příslušníci hasičů si převzali medaile Za věrnost I. stupně

Příslušníci hasičů si převzali medaile Za věrnost I. stupně

foto: HZS ČR - Olomoucký kraj

06. 11. 2019 - 09:00

Ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík si ve čtvrtek převzal celostátní medaili Za věrnost I. stupně z rukou generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby.

"U příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu ocenil Hasičský záchranný sbor České republiky medailemi a plaketami své příslušníky a osobnosti, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky," řekla k cenám mluvčí hasičů v kraji Lucie Balážová.

Kromě krajského ředitele si medaile Za věrnost I. stupně převzali také čtyři příslušníci našeho sboru, a to Roman Kika ze stanice Olomouc, Zdeněk Veverka ze stanice Přerov, Jaromír Hejl ze stanice Konice a Milan Jurník ze stanice Prostějov. Medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 30 a více let.

"Kromě příslušníků si odvezli ze zámku ve Zbirohu ocenění také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a Tomáš Landsfeld, ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Oba od HZS ČR obdrželi medaili Za zásluhy o bezpečnost. Čestnou medaili HZS ČR pak získal Petr Grepl, tajemník bezpečnostní rady Městského úřadu Litovel. Generální ředitel HZS vyzdvihnul především jejich zásluhy o rozvoj integrovaného záchranného systému a dalších činností v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení," doplnila.

Generální ředitel HZS ČR předal více než 100 medailí. Slavnostní ceremoniál se konal na zámku ve Zbirohu. Město Zbiroh nebylo pro tuto významnou událost vybráno náhodně. Ve městě se nachází rozsáhlý areál, kde kromě roty Záchranného útvaru HZS ČR, pracoviště Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR a Školního a výcvikového zařízení HZS ČR lze nalézt též muzejní expozici požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Další články