Pátek 20.5. Zbyšek
Menu

Dbejte na bezpečnost Projekt Na kole jen s přilbou pokračuje

Projekt Na kole jen s přilbou pokračuje

foto: pcr.cz

05. 05. 2022 - 14:00

První květnovou středu se v odpoledních hodinách uskutečnila u cyklostezky v Dolních Studénkách dopravně preventivní akce s názvem „Na kole jen s přilbou“. Policisté šumperského dopravního inspektorátu se společně s preventistou policie a krajským koordinátorem BESIP Miroslavem Charouzem zaměřili na jedny z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, kterými jsou právě cyklisté.

Policisté se při akci zaměřili nejen na jízdní kola, ale i na jízdu na elektrokolech a koloběžkách. V průběhu preventivní akce předali cyklistům informace, aby se pohybovali v silničním provozu podle zásad bezpečné jízdy a používali ochranné prvky. Upozornili je na důležitost použití ochranné přilby při jízdě, jelikož v případě nekontrolovatelného pádu dochází často k fatálním následkům. Připomněli jim také nejčastější nešvary cyklistů, např. telefonování při jízdě, nebo přepravu objemných nákladů a přepravních tašek.

Hlavním cílem tohoto projektu je snížení nehodovosti a zejména následků dopravních nehod cyklistů.

Zájemci získali od policistů mapy s cyklotrasami Jeseníků, tiskoviny obsahující informace o bezpečném pohybu na komunikacích a reflexní prvky. Tyto akce budou v celém kraji probíhat v průběhu celého léta.

Další články