Dnes:14°C

Zítra:7°C

Pátek 26.2. Dorota
Menu

Prodloužení smlouvy Bikesharing v Prostějově zůstane minimálně do konce roku

Bikesharing v Prostějově zůstane minimálně do konce roku
Sdílená kola zůstanou v Prostějově minimálně do konce letošního roku

foto: www.prostejov.eu

14. 05. 2020 - 13:14

Loňskou smlouvu města Prostějova s firmou Nextbike Czech republic s.r.o. chtějí zástupci města prodloužit až do konce letošního roku.

„Zavedení veřejného sdílení kol ve městě schválila Rada města Prostějova již v dubnu minulého roku a lidé kola opravdu notně využívali. Ve spolupráci v této oblasti budeme pokračovat i letos. Prostějov jako město cyklistů budeme i nadále podporovat,“ uvedl primátor František Jura.

Nynější smlouva je uzavřena do konce letošního října. Zastupitelé nyní jednají o prodloužení až do konce roku. Tento záměr již odsouhlasilo i Ministerstvo financí ČR.

„Nechali jsme prověřit správnost žádosti z hlediska možných dopadů přijímaných závazků obsažených v návrhu změny smlouvy a jejich vlivu na ekonomickou situaci veřejného zadavatele a na mezinárodní závazky České republiky. Ministerstvo financí posoudilo naši aktuální žádost a na základě dostupných informací neshledalo žádná rizika, která by uzavření návrhu změny smlouvy bránila. Závazky vyplývající z návrhu změny smlouvy nebudou mít negativní vliv na rozpočtové hospodaření statutárního města Prostějov,“ doplnil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

K dispozici jsou opět pevné a virtuální stanice. Pevné stanice jsou stojany společnosti nextbike Czech Republis s.r.o., všechny ve stejném provedení jako můžete vidět například před budovou radnice na náměstí T. G. Masaryka.

„Virtuální stanice tvoří městský mobiliář (bezpečnostní stojany), do kterých lidé mohou kolo odložit, případně si ho vypůjčit. Společnost zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení (odložení) kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo spol. nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. Nelze ale zajistit, aby ve všech virtuálních stanicích bylo kolo dostupné 24 hodin denně, jako je tomu u pevných stanic,“ vysvětlil před časem styl provozu a využívání stanic 1. náměstek Jiří Pospíšil.

Další články