My všichni to zaplatíme Kino Metro: Osobní msta stála radnici 810 tisíc

Kino Metro: Osobní msta stála radnici 810 tisíc

24. 05. 2019 - 06:00

Asi každý v Prostějově zaregistroval kauzu, kdy se město zbavilo svého zaměstnance, tehdejšího produkčního kina Ivana Čecha. Co bylo účelem podivně zdůvodněné reorganizace, bylo patrné na první pohled: proti představitelům radnice dlouhodobě vystupoval jeho syn, aktivista Jakub Čech. Po třech letech se ale ukázalo, že pravda byla na straně pana Čecha.

Pan Čech nicméně svou tehdejší výpověď pro údajnou nadbytečnost ihned napadl u soudu. Ředitelka Kina Barbora Prágerová, která mu výpověď tehdy dala, do ní napsala, že práci, kterou pan Čech pro kino vykonával, nyní vykonává ona, a tudíž je nadbytečný. Na základě této formulace ale radnice usvědčila pouze sebe sama.

Město bude osobní msta stát skoro milion na odstupném
Co takové rozhodnutí znamená v praxi? Město muselo panu Čechovi doplatit veškeré dlužné mzdy, kromě toho odvést daně a povinné odvody – sociální a zdravotní pojištění. Dle sdělení samotného Magistrátu města Prostějova byla vzniklá škoda, kterou platili daňoví poplatníci, ve výši 810 926 Kč!

Město vzalo odvolání zpět, jiné řešení se nenabízelo
Současné vedení Prostějova se s panem Čechem dohodlo, že vezme odvolání proti rozsudku zpět, což bylo za situace, kdy výpověď byla dána tak diletantsky, že nemohla u žádného soudu projít, jediné možné řešení. I inspektorát práce konstatoval, že Kino ve vztahu k panu Čechovi porušilo zákoník práce, a to ještě předtím, než mu dalo nezákonnou výpověď.

5 komentářů

Jiří Vařeka 10.03.2020, 18:16

Kontakt na Jakuba ČECHA

Dobrý den, neznáte někdo kontakt na Jakuba Čecha?Tady je námět na reportáž!https://www.youtube.com/watch?v=jqOAwUNr0IM

Obyvatel OK 29.05.2019, 19:19

Přívětivý magistrát..... :-))

Přívětivý magistrát je ocenění na místě. Člověk nevěří vlastním očím, když vidí tu rozzářenou retardovanou Raškovou!!

kašpárek 24.05.2019, 22:14

Trapárny

To je komedie neschopných hlupáků v přímém přenose.Neumí napsat výpověď neumí NIC.A budou tam smrdět než je vynesou zadem a doékud nemají portrét na zdi,kde je výstava největších prostějovských idiotů.

gargamel 24.05.2019, 22:04

Trapárny

Zmrdi co mají nahoře kámoše,jinak by už tolikrát nedostali od vnitra,přívětivý magistrát........toto to jen potvrzuje..............hahaha.

Ambas 06.06.2019, 14:21

Škoda způsobená zaměstnavateli

Myslím, že vznikla škoda, ať rozhodne zastupitelstvo jak chce. Tuto škodu by měli příslušní úředníci řešit a pokud se ředitelce kina neprokáže úmysl, pak se jedná o nedbalost při plnění pracovních povinností a tam je náhrada do výše 4,5 násobku platu. Zákoník práce § 250.

Další články