Dnes:16°C

Zítra:16°C

Sobota 1.10. Igor
Menu

Ptení se uzavřelo Kocourkov v Prostějově: Auta se dřevem musí přes město

Kocourkov v Prostějově: Auta se dřevem musí přes město

foto: archiv

18. 07. 2019 - 06:00

Odbor dopravy prostějovského Magistrátu vydal dne 17. června letošního roku vyhlášku, kterou omezil vjezd vozidel nad 7,5 tuny na cestu, která vede na nádraží v Ptení. Podle textu této vyhlášky do doby, než projde komunikace opravou. Výsledek? Jedno z mála nádraží v Prostějovském okrese, kde se dá nakládat dřevo, je nepoužitelné, a auta se dřevem musí přes centrum Prostějova.

V celém prostějovském okrese jsou tři nádraží, kde je možno nakládat na železniční vagóny dřevo: Prostějov, Ptení a Dzbel. S ohledem na vzdálenost Dzbelu se naprostá většina podobných nakládek realizovala ještě donedávna v obci Ptení, tím spíše, že v jeho bezprostřední blízkosti funguje frekventovaná pila. Od června ale náklaďáky na pteňské nádraží nesmějí - vedoucí prostějovského odboru dopravy Miroslav Nakládal vyhověl stížnostem obyvatel Ptení, kterým vadily náklaďáky lomozící po léta neudržované cestě, a veřejnou vyhláškou zakázal vjezd aut nad 7,5 tuny. Tím se stalo, že se prostějovský Magistrát postavil proti prostějovskému Magistrátu; okresním městem nyní projíždějí kolony aut se dřevem, které nyní mohou nakládat jen v Prostějově.

Kalamitní dřevo = kalamita pro Prostějov
Situace se značně zhoršila v souvislosti s kůrovcovou kalamitou a množstvím dřeva, které bylo nutno zpracovat. Ještě v loňském roce poukazovali obyvatelé Ptení na to, že na místě probíhají i překládky z kamionu na kamion, a žádaly obec o řešení. Ta věc ale řešit nemohla, neboť nedisponuje odborem dopravy - a záležitost tak doputovala až na prostějovský Magistrát. A jestliže se v Ptení denně nakládalo, slovy starosty obce Jiřího Porteše, deset až patnáct vagonů, toto množství se nyní přesunulo na prostějovské nádraží. Odbor dopravy sice nejprve uvažoval o omezení rychlosti, nakonec to ale celé skončilo úplným zákazem vjezdu. Nyní si tak stěžují obyvatelé Prostějova - na totéž, co předtím pár lidí v Ptení. Na prach, hlučnost, poničené a ucpané cesty.

3 komentáře

public relation 31.07.2019, 19:32

prostějov

Deprivanti jsou lidé bez citu a svědomí. Mají společné vlastnosti. Například podvádějí a lžou. Druhé lidi zneužívají. A když někomu ublíží, výčitky svědomí ani pocit viny nemají. Skvěle manipulují emocemi druhých lidí ve jménu nějakého druhu vlastního zisku - hmotného, mocenského nebo sexuálního. Jsou nezodpovědní a nespolehliví, nedrží dané slovo. Zákony jsou jim lhostejné, takže se často chovají kriminálně. Nedokáží se vcítit do druhého člověka tak, aby odpověděli na jeho potřeby a pocity, pokud nejsou stejné jako jejich vlastní. Rádi vstupují do bojů o moc. Víte-li o někom, kdo je nositelem alespoň tří těchto vlastností, pak jste se setkali s nositelem antisociální poruchy osobnosti neboli siciopatem.

Kuba 30.07.2019, 00:57

Brečeníčko, brečení

V Prostějově nám pod nosem mnoho let smrdí slévárny s nevyhovujcím komínem. K tomu nám pod rouškou tmy podkuřuje spalovna nebezpečných odpadů ale my tady budeme brečet nad kamiony se dřevem. Jsme město, v kterém rychlým tempem roste průmyslová zóna do které den za dnem jezdí desítky kamionů. Tak jich teď z Ptení přibylo o kapku víc. Zvykejme si, situace v Ptení se snad vyřeší obchvatem. Snad si zvládneme vyřešit i své městské problémy. Jo a pane Blaťáku, "pár lidí v Ptení" je zajímavý pokus o zmenšení významnosti problémů obyvatel na vesnici ale jsou to stejní lidé jako my. Až na to že zatímco prostějovákům valí přes město dálnice, Ptení nemá zapotřebí trpět tam hlučné smradlavé kamiony když to není potřeba, takže je myslím logické kdo je víc v právu.

kašpárek 21.07.2019, 20:24

Prázdný mozek horší kamionu

Nechat to v Prostějově.Když jsou to takoví debilové,že volí jak volí,tak si nic jiného nezaslouží.

Další články