Dnes:1°C

Zítra:8°C

Neděle 28.2. Lumír
Menu

Kraj se chce na Prostějovsku pustit do velkých investic

Kraj se chce na Prostějovsku pustit do velkých investic

foto: Archiv

12. 05. 2020 - 07:02

Dvě opravené ulice a silnice spojující Prostějov s Přerovem – to jsou další významné projekty Olomouckého kraje v oblasti dopravní infrastruktury na Prostějovsku. Celkem si všechny tři akce vyžádají investici ve výši zhruba 125 miliónů korun.

„Z Integrovaného regionálního operačního programu máme přislíbeno téměř 87 miliónů korun, zbývající část chceme hradit z krajského rozpočtu. Připojí se také Prostějov, který uvolní patnáct miliónů,“ přiblížil financování Jiří Zemánek, první náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

V případě Wolkerovy ulice se práce dotknou 300 metrů komunikace, kde bude vyměněna konstrukce celé vozovky. V lokalitě u křižovatky Wolkerovy s Tylovou ulicí se jízdní pruh rozšíří, aby zde mohl vzniknout odbočovací pruh. Projekt počítá také s novými přechodovými ostrůvky.

Vrahovická ulice se dočká rekonstrukce v délce jednoho kilometru. Součástí prací bude úprava křižovatky Vrahovické a Průmyslové ulice, kde vyroste středový ostrůvek.

Do projektu podpořeného z evropských fondů patří také obnova silnice spojující Prostějov s Přerovem, konkrétně jejího téměř šestikilometrového úseku na hranicích obou okresů.

„V čerpání evropských peněz je kraj velmi úspěšný. Popisované projekty přispějí nejen k příjemnější jízdě řidičů na Prostějovsku, ale také k jejich větší bezpečnosti,“ dodal Zemánek.

1 komentář

kašpárek 06.06.2020, 19:28

Kecy prdy, nesmysly z prostějovské radnice

Největší neschopa je ta Rašková s tím vnitřním obchvatem,kde poučuje jak se zbavila vozidel v centru města.A kam ty autíčka té báby dojely?Nikam jinam než do Čechovic a Domamyslic,kde nejsou pořádné komunikace.Cestu si tam klestily kamiony po stezkách pro cyklisty.Navíc přes kruháč na Drozdovické,který je postaven v rozporu se zákonem.Už by toho měla nechat a jít do důchodu.Opravdu tak neschopná osoba má sedět jinde než na dopravě.

Další články