Dnes:3°C

Zítra:1°C

Středa 8.12. Květoslava
Menu

Likvidace plevele Prostějov zkouší likvidovat plevel horkou vodou

Prostějov zkouší likvidovat plevel horkou vodou

foto: prostejov.eu

31. 08. 2020 - 06:01

Prostějov chce dodržet svůj slib a při likvidaci plevele chce více využívat alternativní způsoby. Do 8. září ve městě zkušebně působí dva vozy Multicar vybavené nástavbou ECLIP M1000 zapůjčenou ze Zlína, které likvidují plevel pomocí horké vody/páry. Pokud se tento způsob osvědčí, budou vozy pracovat minimálně osm hodin denně.

„Informujeme veřejnost o nasazení dvou nástaveb ECLIP M1000 na podvozku Multicar 27, určených k likvidaci plevele horkou vodou. Zařízení máme zapůjčeno z FCC Znojmo do 8. 9. 2020, a pokud se osvědčí, budou oba stroje nasazeny každý den minimálně po dobu osmi hodin,“ řekl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Jako první budou vozy vyzkoušena v okolí mateřských a základních škol a na cestách v parcích a sadech.

Město Prostějov aktuálně plevel likviduje třemi způsoby, jaký způsob je používán právě ve vaší ulici můžete zjistit na mapovém podkladu po kliknutí zde. Oranžovou barvou je vyznačena likvidace selektivním herbicidem bez glyfosátu, černou likvidace jinými metodami postřiku bez glyfosátu a červenou likvidace horkou párou.

 

MAPOVÝ PODKLAD

3 komentáře

public relation 03.10.2020, 18:09

Jak voda vychladne mají problém,který je třeba řešit

Mají k tomu pozvat agenty s teplou vodou,kterých mají v radničních firmách nadbytek.

Jura Nagy 31.08.2020, 08:56

demence v Prostejove

super ti nasi kreteni na radnici konecne zacali myslet jeste by to chtelo ale vymyslet aby pri niceni plevele nenicili i autama chodniky nebo to ti kosoctverci na radnici berou jako dan za niceni ?

Luk 31.08.2020, 15:55

Není pravda

Nezačali... Na Moravské strikaji rundup

Další články