Dnes:30°C

Zítra:29°C

Neděle 9.8. Roman
Menu

Mezitím v Prostějově Šéfovi stavebního Košťálovi hrozí deset let za elektrárnu

Šéfovi stavebního Košťálovi hrozí deset let za elektrárnu

foto: archív

27. 08. 2019 - 06:00

Šéf prostějovského stavebního úřadu Jan Košťál může jít až na deset let do vězení. Je obžalován v souvilosti s povolením pro fotovoltaickou elektrárnu, které prošlo jeho úřadem. Přesto zatím zůstává ve funkci.

V kauze, která se týká povolení fotovoltaické elektrárny ve Vřesovicích na Prostějovsku, Košťál stane před soudem. "V předmětné věci jsme podali obžalobu 4. dubna," uvedl stručně státní zástupce Hynek Olma z Krajského státního zastupitelství v Brně. Více se jeho úřad k celé záležitosti prozatím vyjadřovat nechce.

Jak uvedl server Tiscali.cz, i Krajský soud potvrdil, že věc u něj leží na stole. Prozatím ale nebylo stanoveno datum hlavního líčení.

Věc projedná už v první instanci krajský soud

Věc přitom vypadá, že je mimořádné závažnosti - právě proto, že ji bude už v první instanci řešit krajský soud, a nikoli okresní. "Krajský soud koná v prvním stupni řízení o trestných činech, pokud na ně zákon stanoví trest odnětí svobody, jehož dolní hranice činí nejméně pět let, nebo pokud za ně lze uložit výjimečný trest," říká zákon.

O co v kauze jde

V souvislosti s fotovoltaickou elektrárnou ve Vřesovicích padlo první trestní oznámení už před několika lety. "Energetický regulační úřad podal trestní oznámení na neznámého pachatele 20. listopadu 2013 pro podezření z protiprávního jednání v souvislosti s udělením licence společnosti Solar Global a.s.," uvedl mluvčí Energetického regulačního úřadu Michal Kebort. Jestli byylo ale právě toto trestní oznámení podkladem pro obžalobu Košťála, není oficiálně známo a věc by musela potvrdit policie.

Ta ale celý spis již předala státnímu zastupitelství, a policejní mluvčí se tak k věci nebudou vyjadřovat.

2 komentáře

kašpárek 01.09.2019, 09:17

Trpící budova

Pan Košťál to je kapitola sama pro sebe.Prostějovská radnice jistě ví,proč ho kryje.Kdyby prostějovská policie nebyla parta impotentů,tak už to hnízdo dávno vybrala.A ta historická budova by si konečně oddechla od té lidské špíny co se tam napakovala.

občanOK 11.09.2019, 07:20

Košťál do tepláků...

Šak už sa vaří voda na teho Darebáka úplatného!

Další články