Pátek 10.7. Libuše/Amálie
Menu

FOTO+VIDEO V Hrdibořicích na Prostějovsku hořel sklad s auty

V Hrdibořicích na Prostějovsku hořel sklad s auty
Zdroj: HZSOK

15. 06. 2019 - 15:00

Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů se podílelo na likvidaci rozsáhlého požáru skladovací haly v Hrdibořicích na Prostějovsku. Oznámení o hustém černém kouři z prostor, kde bylo několik desítek osobních vozidel přijalo centrum tísňového volání linky 112 včera krátce před třináctou hodinou.

"Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální jednotky požárních stanic Olomouc a Prostějov, posílené o dobrovolné hasiče Prostějov-Vrahovice, Prostějov-Žešov, Dub nad Moravou, Tovačov, Vrbátky, Hrubčice a Brodek u Přerova. Jednalo se o areál bývalého zemědělské družstva. V polovině plechové haly o rozměrech zhruba 40 na 15 metrů došlo k zahoření různého vybavení a skladovaného materiálu včetně několika osobních vozidel," vysvětlil Zdeněk Hošek, tiskový mluvčí hasičů.

Požár se jednotkám podařilo po zhruba půlhodině z využitím speciálního hasiva pro zvýšení hasebního účinku lokalizovat. V navazujících třech hodinách došlo k omezení sil a prostředků u události a pokračovalo postupné procházení, rozhrabávání sypkých skladovaných hmot. Hasiči postupně dohašovali menší ohniska na větší ploše. V závěru všechna místa po požáru důkladně hasiči překontrolovali termokamerou.

"Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, není vyloučen i úmysl či nedbalost neznámé osoby. Výše škody bude upřesněna, v tuto chvíli je jasné že přesáhne milion korun," doplnil Hošek.

0 komentářů

Další články