Dnes:-0°C

Zítra:2°C

Sobota 18.1. Vladislav
Menu

Noční tragédie V Kostelci na Hané během noci shořel náklaďák

V Kostelci na Hané během noci shořel náklaďák
Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požárů do okolních budov.

foto: HZS ČR - Prostějovsko

09. 10. 2019 - 09:00

Škodu za necelých 300 tisíc má na svědomí noční požár nákladního vozidla v průmyslovém areálu cihelny na okraji Kostelce na Hané. K ohlášenému požáru v jedné z tamních hal vyjeli tři jednotky jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů.

"Operační středisko bylo o situaci prostřednictvím tísňového hovoru informováno krátce po jednadvacáté hodině večerní s popisem pozorovatelného kouře a plamenů v areálu. K místu po chvíli dorazila místní jednotka dobrovolných hasičů Kostelec na Hané, ta průzkumem zjistila zdroj hoření v podobě plameny zasažené kabiny nákladního vozidla. Intenzitou hoření pak druhořadě došlo k poškození oken budovy v těsné blízkosti. Pomocí dvou vodních proudů požár po chvilce lokalizovali," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

"Rychlým zásahem profesionálních hasičů ze stanice Prostějov za navazující pomoci dobrovolných jednotek Vrahovice a Kostelec na Hané přispěli hasiči k zamezení výrazného rozšíření požáru na okolní objekty. Pomocí termokamery a vizuálním průzkumem vyloučili možná skrytá hoření v průmyslových prostorech. Na nákladním vozidle a poškozených oknech vznikla škoda ve výši 280 tis korun, příčinou vzniku požáru byla po provedeném šetření stanovena technická závada na vozidle. Celá událost se obešla bez zranění osob," doplnil.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články