Dnes:8°C

Zítra:12°C

Sobota 22.2. Petr
Menu

V Prostějově na to přišli: Roundupu začali říkat Tartan!

V Prostějově na to přišli: Roundupu začali říkat Tartan!

foto: archiv

28. 07. 2019 - 11:00

Prostějovská radnice informovala na svém webu v pátek občany, že na Sídlišti Svobody, v parčíku Josefa Lady, na Pražské ulici a v Tylově ulici proběhne od 1. srpna postřik herbicidem Tartan. Ve skutečnosti se ale jedná o jedovatý Roundup.

Není to přitom poprvé. Veřejnost, která je v posledních letech mimořádně citlivá na název jedovateho glyfosfátu Roundup, jehož použití už některá města bezvýhradbně zakázala, ale dokázala na sociálních sítích tajemný kód tartan dešifrovat. 

Herbicid glyfosfát je dále obsažen v těchto přípravcích:

BARBARIAN SUPER 360
BARCLAY GALLUP HI-AKTIV
CLINIC TF
ENVISION
GALLUP SUPER 360
GLISTER ULTRA
GLYFO STAR
GLYFOS DAKAR
HELOSATE 450 SL
HELOSATE 450 TF
CHIKARA DUO
KEEPER ZAHRADA
KYLEO
NASA
PREMAZOR TURBO
ROUNDUP 60
ROUNDUP FLEX
ROUNDUP FLEXI
ROUNDUP GEL
ROUNDUP KLASIK PRO
ROUNDUP READY
SUBSTRAL PATH CLEAR
SUBSTRAL PATH CLEAR HOBBY
TAIFUN 360
TARTAN SUPER 360
TOUCHDOWN QUATTRO
TRUSTEE HI-AKTIV

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

1 komentář

public relation 31.07.2019, 19:34

Co po nich chcete?Zbytečné

Deprivanti jsou lidé bez citu a svědomí. Mají společné vlastnosti. Například podvádějí a lžou. Druhé lidi zneužívají. A když někomu ublíží, výčitky svědomí ani pocit viny nemají. Skvěle manipulují emocemi druhých lidí ve jménu nějakého druhu vlastního zisku - hmotného, mocenského nebo sexuálního. Jsou nezodpovědní a nespolehliví, nedrží dané slovo. Zákony jsou jim lhostejné, takže se často chovají kriminálně. Nedokáží se vcítit do druhého člověka tak, aby odpověděli na jeho potřeby a pocity, pokud nejsou stejné jako jejich vlastní. Rádi vstupují do bojů o moc. Víte-li o někom, kdo je nositelem alespoň tří těchto vlastností, pak jste se setkali s nositelem antisociální poruchy osobnosti neboli siciopatem.

Další články