Zde může být vaše reklama.

Novinka v Šantovce Transfuzka point navštívili hokejisté HC Olomouc

Transfuzka point navštívili hokejisté HC Olomouc

foto: archiv redakce

09. 11. 2021 - 18:43

Vstříc veřejnosti a blíž ke stávajícím i potenciálním dárcům krve se vydalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. V Galerii Šantovka otevřelo Transfuzka Point. Kontaktní místo bude slouží nejen jako informační centrum pro bezplatné darování krve, ale nabízí i atraktivní program preventivní medicíny.

Dnes Transfuzka point navštívili hokejisté HC Olomouc. Sportovci i realizační tým nejen sami krev bezplatně darují, ale snaží se k tomu přivést i veřejnost. „Vloni jsme například společně zahájili kampaň Kápni božskou červenou, která pokračuje i letos. Dárci se mohou do této akce zapojit při každém odběru, čímž budou zařazeni do slosování o zajímavé odměny,“ říká marketingový manažer Simon Vejtasa.

„V posledních týdnech se potýkáme s nedostatkem krve. Aktuálně nám ubývá dárců v souvislosti s rostoucími počty COVID pozitivních a jiných dalších infekcí. Stavy našich zásob jsou bohužel poslední dobou velmi nízké. Snažíme se tedy využít každou příležitost k tomu, abychom oslovili širokou veřejnost. Máme proto velkou radost, že nás v tomto úsilí podpoří také olomoučtí hokejisté,“ těší podpora olomouckých hokejistů primářku Transfuzního oddělení FN Olomouc Danu Galuszkovou.

Úterní odpoledne v Transfuzka pointu, který se nachází v prvním podlaží Galerie Šantovka v sousedství hračkářství, nabídlo vedle autogramiády Viléma Buriana, Jana Bambuly a Petra Koloucha i další atraktivní program. Zájemci si mohli nechat zjistit svou krevní skupinu, změřit krevní tlak a puls nebo získali informace významu preventivního mamografického vyšetření.

Další články