Dnes:5°C

Zítra:6°C

Pondělí 5.12. Jitka
Menu

devatenáctiletý násilník Vnuk se pokusil zavraždit seniora a jeho souseda. Další případ násilí na Šumpersku

Vnuk se pokusil zavraždit seniora a jeho souseda. Další případ násilí na Šumpersku

foto: PČR

04. 11. 2022 - 13:28

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže pro zvlášť závažný zločin vražda na dvou osobách ve stadiu pokusu.

Ve středu 2. listopadu před osmnáctou hodinou jsme přijali oznámení o napadení dvou osob v rodinném domě v obci Postřelmov na Šumpersku. Policejní hlídka po příjezdu na místo nalezla dva vážně zraněné seniory. Oba zranění muži utrpěli bodnořezná zranění a byli transportování do nemocnic v Olomouci a Šumperku. Věc si ihned převzali krajští kriminalisté.

Po pachateli, který z místa činu utekl, začali policisté okamžitě pátrat a na jedné z ulic v Postřelmově podezřelého muže za použití donucovacích prostředků, hrozby namířenou střelnou zbraní, zadrželi.   V průběhu prověřování vyšlo najevo, že devatenáctiletý mladík zaútočil v podstatě současně na svého dvaasedmdesátiletého dědečka a jeho pětašedesátiletého souseda. Z dosavadních poznatků vyplývá, že se mladý muž na vraždu obou seniorů pečlivě připravoval a plánoval ji.

Motiv činu kriminalistům dosud není znám, určitou roli v něm ovšem mohl sehrát i mladíkův duševní stav, který bude předmětem znaleckého zkoumání. U obviněného byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol i test na přítomnost jiných návykových látek s negativními výsledky.  Mladík nebyl v minulosti trestně stíhán.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby.  Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vražda na dvou osobách ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Další články