Zde může být vaše reklama.

Co se dozvíme? Vyšetřování útoku na novinářku v Přerově spěje k závěru

Vyšetřování útoku na novinářku v Přerově spěje k závěru

foto: archiv

01. 08. 2019 - 13:00

Loňský bombový útok na přerovskou novinářku, o kterém policie informovala v tiskové zprávě jen velmi stručně, po mnoha dnech a na případ uvalila informační embargo, pravděpodobně dospěl do finální fáze vyšetřování.

V noci z pondělí 26. listopadu na úterý 27. listopadu byl v Přerově podle dosud známých informací proveden bombový útok na redaktorku regionálních novin. Podle informací, které má Hanácký Večerník k dispozici, byla odpálena tzv. trubková bomba. Policie uvalila na případ přísné embargo.
Samotná redaktorka se zatím k útoku nevyjdřila. „V tuto chvíli mám zakázáno poskytovat jakékoli informace,“ řekla pro Hanácký Večerník. Redakce dotázala Policii ČR, která prvních dnech po útoku k případu žádné stanovisko nevydala a je pravděpodobné, že je celý případ bylo uvaleno informační embargo. Podle našich zjištění došlo k zásahu bytu, ve kterém redaktorka bydlí. Celá ulice byla policií zablokovaná, na místě byl uskutečněn nález spousty šroubů, co proletěly oknem. Jejich nález ukazuje pravděpodobně právě na trubkovou bombu. Při útoku byl poškozen plynový rozvaděč, použitá bomba údajně měla být položena na něj.

Policie vydala tiskovou zprávu až po několika dnech
„Mohu potvrdit, že v noci z pondělí na úterý došlo k explozi doposud neupřesněného předmětu u rodinného domu v Přerově, v současné době probíhá šetření a vzhledem k tomu, že by zveřejnění bližších informací mohlo narušit další šetření, nebudeme prozatím k případu sdělovat bližší informace. S ohledem na ochranu osobních údajů se nebudeme konkrétně vyjadřovat ani k poškozené osobě,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.
Podle informací, které jsou o případu k dispozici, mělo být minulý týden uzavřeno vyšetřování celé události. Přednostně bude sděleno jeho účastníkům, veřejně zatím oznámeno nebylo.

Další články