Zde může být vaše reklama.

PRVNÍ VRAŽDA V KRAJI Vzal nůž na otce i matku. Pachateli hrozí výjimečný trest

Vzal nůž na otce i matku. Pachateli hrozí výjimečný trest

foto: Pixabay.com

30. 03. 2023 - 10:14

Vyšetřování první letošní vraždy v Olomouckém kraji pokračuje. Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání třicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchané na dvou osobách, z toho v jednom případě ve stádiu pokusu. Pachatel je stíhán vazebně. 

„Ve čtvrtek 23. března po půlnoci jsme přijali oznámení o násilném úmrtí šestapadesátiletého muže v bytě v obci Tovačov na Přerovsku. Policejní hlídka po příjezdu na místo nalezla vážně zraněného muže, kterému přivolaní zdravotníci poskytovali první pomoc. I přes jejich veškerou snahu se však zraněného muže už nepodařilo zachránit a lékař konstatoval smrt. Policisté na místě zadrželi třicetiletého syna zemřelého a přivolali na místo krajské kriminalisty, kteří si případ převzali,“ popsal prvotní situaci na místě činu mluvčí policie Libor Hejtman.

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že se třicetiletý muž pohádal s otcem a jejich neshody vyústily v agresivní útok,  při němž syn s nožem v ruce napadl oba rodiče. Otec na místě zemřel a matka svá zranění před zdravotníky i policisty úmyslně zatajila a skrývala. Na její poranění kriminalisté přišli až později a pětapadesátileté ženě přivolali lékařskou pomoc. Útočník nebyl pod vlivem alkoholu, zda jednal pod vlivem jiné návykové látky, potvrdí až výsledky rozboru krve. Motivem činu byly patrně rodinné spory v kombinaci s psychickými problémy obviněného.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže za mříže. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vražda trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Další články